Kaktus Green by maniek84
2 2

31 posts in this topic

Cześć.O to moja skromna zielona be piątka 1.6 ADP ;) Mam ją od kwietnia 2014 roku.Wiem że mały silnik jak na taką budę ale lepiej mieć audi niż passata,bo właśnie jego chciałem kupić na początku:facepalm: ale zakochałem się w niej gdy tylko ją zobaczyłem :wub: Tak wyglądała na początku DSC_0071.jpga to aktualne zdjęcie jak teraz wygląda 2016-11-07_16.56.30.jpg :smile:

Jakie plany na auto?

Na pewno większe koło bo 15-tki dobre na zimę ale latem minimum 16-tki muszą być.Kupiłem ją na 17-tkach BBS-ach i do dzisiaj żałuje że je sprzedałem :( Lampy poliftowe i może czarne środki w nich zrobię,muszę wymienić boczki bo już pękają nie są przykręcone na wszystkie śrubki już tak były jak ją kupiłem.Szyby trochę przyciemnić.Planuję zregenerować zawieszenie gwintowane Fk które miałem wcześniej w niej ale nie wiem czy jest sens brać się za to?Na razie tyle w planach bo syn w drodze w styczniu ma się urodzić;)Może będzie trzeba auto zmienić na większe ale tylko w grę wchodzi avant b5 :smile:

Z doswiadczenia powiem ze jak sie urodzi bobas za ktorego gratulacje, to i b5 avant za maly. Od razu celuj sobie w np w a6 c5

Nie mówcie, że średniej wielkości kombi to za małe auto dla dwojga młodych ludzi z bobasem. Wózek spokojnie wchodzi do bagażnika i co więcej trzeba? Autosana H9? :tongue4:

maniek 84 likes this

2 godziny temu, jihaad napisał:

Nie mówcie, że średniej wielkości kombi to za małe auto dla dwojga młodych ludzi z bobasem. Wózek spokojnie wchodzi do bagażnika i co więcej trzeba? Autosana H9? :tongue4:

Zależy kto jaki wózek ma, u mnie np jak wejdzie wózek to do bagażnika już nic nie zmieścisz i na wczasy bez trumny na dachu nie pojedziesz...

Ja wlasnie cala spacerowke, swoja torbe srednio plus parawny dalem rade zapakowac do bagaznika. Dwie walizki juz musialy wyladowac na kanapie obok fotelika ;)

Mój kuzyn ma b5 avanta i też ma małe dziecko i sobie chwali,ja na jakieś większe wyjazdy nie wyjeżdżam więc spokojnie mi wystarczy;)Chociaż c5 polift bardzo mi się podoba;)

@szafa ale można mieć i taki wózek, że przy A6 będzie ten sam problem.

Druga sprawa, to właśnie po to są boxy, żeby sobie raz w roku powiększyć auto,  a niekoniecznie jeździć dużym cały rok tylko pod kątem jednego w roku wyjazdu.

No i wreszcie dziecko  zaraz wyrasta z głębokiego wózka, zaraz potem spacerówka też niepotrzebna.

Japierdziut, same tatusiowozy :lol:

59 minut temu, jihaad napisał:

@szafa ale można mieć i taki wózek, że przy A6 będzie ten sam problem.

Druga sprawa, to właśnie po to są boxy, żeby sobie raz w roku powiększyć auto,  a niekoniecznie jeździć dużym cały rok tylko pod kątem jednego w roku wyjazdu.

No i wreszcie dziecko  zaraz wyrasta z głębokiego wózka, zaraz potem spacerówka też niepotrzebna.

Jak ktoś trojaczki lub więcej strzeli to i bagażnik a6 będzie za mały :decayed: ja sie cieszę że mój już wyrósł i można wózek typu parasolka, wszędzie się zmieści :) ale za to ilość rzeczy nadrabia w uzupełnieniu miejsca w bagażu. Już nie offtopujmy bo zrobi się kącik ojców :D

Dobrze poczytać opinie tych co mają już jakieś doświadczenie w byciu ojcami:smile:Świeżak jestem więc nie wiem jak to będzie z miejscem w aucie na wózek i inne rzeczy dla małego.@szafa ma rację że duże auto nie aż tak potrzebne kiedy dzieci szybko wyrastają z wózków,siostra ma dwójkę małych dzieci,ma scenic-a i wózek woziła tylko kilka miesięcy a teraz bagażnik pusty.Może przydałby się jakiś kącik dla młodych ojców?;)

Trochę mam więcej czasu to wstawiam zdjęcie jak wyglądała moja b5 zaraz po kupnie :smile:DSC_0046.jpgpotem zmieniłem koła na 15":(P6070058.JPG

A tak wygląda teraz ;) 20160828_185034_2.jpg20161107_131732_0.jpg20161107_131204_1.jpg2016-11-07_16.54.56.jpg

Czy Ty tamw lampy włożyłeś żarniki?

25 minut temu, prezesik18 napisał:

Czy Ty tamw lampy włożyłeś żarniki?

Tak żarniki z przetwornicami 

To zmień na lampy na soczewkowe i przełoż sobię "xenona". Te lampy się są przystosowane do tego rodzaju żarówek.

Nie zauważyłeś, żeby mrugali Ci jak jedziesz? Przecież żarnikiem na odbłyśniku to trzaskach we wszystkie strony świata :decayed:

Jeszcze nikt mi nie mrugał że mam za jasne światła, a poza tym nie mam ustawionych na maksa do góry żeby nie oślepiać nikogo.Raz na zlocie policjant przyczepił się do nich,popatrzył na przetwornice i mówił że nie są przystosowane moje lampy do takich świateł.

Moim zdaniem za te lampy winien byc ban :| na drodze bym Ci je wypierdolil kijem na swiatlach...

enczu, wodz and fafnasty like this

Szafa wygral :polew::decayed:

15 godzin temu, szafa napisał:

Moim zdaniem za te lampy winien byc ban :| na drodze bym Ci je wypierdolil kijem na swiatlach...

+1
ban + odwiedziny kolegów z forum :whistling:

To jest niewiele gorsze od tych waszych bixów bez samopoziomu, ledów h7 i innych wynalazków. :kwasny:

No nie wiem..  Robisz bixa i masa stacji diagnostycznych za darmo ustawi Ci światła i nie walisz w niebo. A tutaj no to sory.. Ja jak widzę za mną jakiegoś apacza w lusterkach to specjalnie zwalniam żeby po chwili mnie wyprzedził bo oczy mam jak pięciozłotówki.. Z bixami za mną jechali bez samopoziomu i było wszystko spoko..

Matejus_93 and szafa like this

To jest niewiele gorsze od tych waszych bixów bez samopoziomu, ledów h7 i innych wynalazków. :kwasny:

A w czym Bix jest zły? Samopoziomowanie w b5 i tak jest statyczne nie dynamiczne więc nie reguluje się podczas jazdy. Jeśli masz dobrze ustawiony xenon bixenon to nic nie razi nie oślepia. Palnik w lampie bez soczewki po pierwsze powinien być odpowiedni do lamp bez soczewek czyli z końcówką R np. D2r a do lamp jak tu bez gładkiego szkła to już wogóle porażka to wogóle nie ma linii odcięcia świeci gdzie chce

5 godzin temu, fafnasty napisał:

A w czym Bix jest zły? Samopoziomowanie w b5 i tak jest statyczne nie dynamiczne więc nie reguluje się podczas jazdy. Jeśli masz dobrze ustawiony xenon bixenon to nic nie razi nie oślepia. Palnik w lampie bez soczewki po pierwsze powinien być odpowiedni do lamp bez soczewek czyli z końcówką R np. D2r a do lamp jak tu bez gładkiego szkła to już wogóle porażka to wogóle nie ma linii odcięcia świeci gdzie chce

Dodatkowo na zwykłych H7 jest więcej światła.