wspomaganie
1 1

7 posts in this topic

Witam, kilka miesięcy temu uległ uszkodzeniu przewód do pompy wspomagania i wyciekł mi płyn. Ale zanim dojechałem do domu i wymieniłem go dolewałem olej przekładniowy. Po wymianie pompa wspomagania zaczęła wyć z początku cicho a później coraz głośniej. Kupiłem używaną i ostatnio wymieniłem i wlałem płyn do wspomagania (zielony), lecz po wymianie od razu twardniała kierownica i to mocno że ledwo co mogłem dwoma rękoma kręcić ale po dodaniu większych obrotów nagle wracało na chwile wspomaganie. Przejechałem się trochę w dużej prędkości nagle wróciło i działa do teraz, z początku było słychać wycie lecz nie przeszkadzało bo cicho było. Ostatnio wracałem z trasy wspomaganie dziwnie chodziło i przy zmniejszeniu prędkości zaczęło wyć mocno i płyn w zbiorniku ubył. Dolałem tego samego płynu co był bo miałem jeszcze trochę na dolewkę w razie co. I przez ostatni tydzień jazdy codziennej płyn utrzymuje poziom ale wyje strasznie i nie wiem czy to jest wina tej pompki używanej czy czegoś innego (dodam że przewód jak kupiłem to zamiennik).  Proszę o pomoc bo nie wiem czy kupić nową pompkę czy coś innego poszło ale wydaje mi się że nic poza pompą nie może wyć. 

B5 1.8  97 rok

Lej płyn wpsomagania ASO. Znajomy po trzech wymianach pompy zalał w końcu z ASO i ma nareszcie spokój 

Okey zobaczę co z tego będzie właśnie zamówiłem.

Padnieta pompa wspomagania i zaden plyn z aso nie pomoze. To, że kupiłeś używaną nie oznacza że jest sprawna ;) Lej febi 6162 wyjdzie taniej + do tego płukanie układu 2 litry Ci powinny starczyć.

20zł Cię nie uratuje, a sam przerabiałem Febi o którym mówi uszol i nie byłem zadowolony.

No niech robi jak uważa ale pompy nie uzdrowisz nowym płynem tak samo jak silnika nowym olejem. Ostatnio nawet znajomy przerabiał to padła mu pompa wspomagania w 1.9, kupil uzywke wymienil(na "sprawną"), nowy płyn i dalej na jałowym nie było wspomagania dopiero trzecia pompa okazała się sprawna.

od siebie polecam plyn LHM Total plus zielony od citroena. 

1 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.