[B5 AJM] Static sedan by enczu | Sesja 2k17
0

200 posts in this topic

30 minut temu, enczu napisał:

Przeryleś mój profil czy wątek szafy studiujesz? :decayed:

Powiedzmy, że szukałem ciekawych rozwiązań :grin:

30 minut temu, enczu napisał:

Moze w przyszlym roku bedzie jak trzeba, nie mam od kogo przymierzyć 30mm dystansu, ale jesli bedzie nadal malo w przykrecane szedl nie bede tylko zmienie kolo, a jesli bylaby zmiana to na szersze :grin: 

Też ciężko chorujesz widzę, przyznaj sie przed sobą i innymi nim będzie za późno. :decayed:

8 minut temu, uszol napisał:

Powiedzmy, że szukałem ciekawych rozwiązań :grin:

Też ciężko chorujesz widzę, przyznaj sie przed sobą i innymi nim będzie za późno. :decayed:

No ciężko, nie ukrywam tego mimo wielu hejtow od ludzi i znajomych typu co ja robię z autem :decayed: Wole wydawac worki kasy na samochod niz robic za pierwsza i ostatnia zmiane pod sklepem. W zyciu trzeba miec jakas odskocznie od nerwow i roboty ;)

Matejus_93, ZicoPL, uszol and 1 other like this

Weźmiesz sie za tego gruza czy mam Ci po ryju naszczelać :D

19 godzin temu, uszol napisał:

Weźmiesz sie za tego gruza czy mam Ci po ryju naszczelać :D

Hahaha, wchodzę w projekty mówię o znajomy tytuł tematu, a tu mój.. Doskonale wiesz co się dzieje i jak :D 

Temat zarósł mchem ale jak już znalazł się archeolog to jedyne co mogę teraz zrobić to opisać zmiany. Zdjęcia będą podczas końcowego składania i pokażę jak to wyszło finalnie.

Zmiany dokonane przez zimę:

- bix

- rozpórka z a6 c5 (czeka na montaż)

- wleciał w końcu łokieć

- wycieraczki z Passata B5 FL

- heblownia zmieniona na szalone 312mm

- bepińć dostało suba w bagażnik, więc bose w końcu nie kradnie mi basu

- zrobiony program na okolice 165-170km i 350nm, turbo awx

- wywalone te wiszące kondomy na tyle i zastąpione normalnymi końcówkami wydechu 80mm, choć wg. nalypki jest 84mm trzeba zmierzyć jak nie zapomnę

- zmieniona przednia szyba, bo poprzednia nie dość, że porysowana przez zaniedbanie piór przez poprzedniego właściciela to od gwintu zaczęło przeciekać, teraz jest spokój i to był główny powód montażu rozpórki

- cambery na tył czekają na montaż

Felgi oddane wczoraj na polerowanie rantów i malowanie rotoru, zostaje klasyczny srebrny w grubym ziarnie i dodatkowo mały dodatek, myślę że zrobią robotę. Całości nie zdradzam, pochwalę się jak wrócą z malowania za jakieś 2 tygodnie, chłopacy mówili, że postarają się zrobić jako priorytet. Przez operacje i brak sił robota aktualnie stoi w miejscu. Do malowania priorytetowo jest tylny zderzak po poprzednim właścicielu, trzeba wywalić z ćwiartki antenkę i wczoraj ktoś w garażu postawił mi na środku taczkę, wrzuciłem bieg, auto lekko się skulało i jest szkoda.. Rysy do białego lakieru, niestety dodatkowy wydatek. Na dniach audi trafia też do mechanika na wymianę przednich wahaczy, końcówek drążków kierowniczych i wymianę tłoczków w przednich zaciskach. Póki co jeździ, choć niewiele, mam nadzieję, że lada dzień wezmę się w końcu za robotę i pójdzie z górki ale portfel strasznie dostaję po dupie przed tym sezonem :facepalm: Plan jest żeby skończyć wszystko do końca marca, czy się uda to pojęcia nie mam. 

Masz wykres z hamowni? Jak tak to podrzuć bo ładnie Ci wyszedł AJM na samym turbo z AWX. U mnie siedzi hybryda AWX/ARL, kat i egr out, kolektor z sharana i środkowy wyrzuciłem. Planowałem jeszcze pompki ALki i FMIC, a po wszystkim dopiero na program jechać

10 minut temu, OficeR napisał:

Masz wykres z hamowni? Jak tak to podrzuć bo ładnie Ci wyszedł AJM na samym turbo z AWX. U mnie siedzi hybryda AWX/ARL, kat i egr out, kolektor z sharana i środkowy wyrzuciłem. Planowałem jeszcze pompki ALki i FMIC, a po wszystkim dopiero na program jechać

Nie hamowane jeszcze, będę w Poznaniu to wpadne gdzieś na hamownie. Nie robiłem w profi firmie tylko u jednego gościa, który siedzi w tym kilka lat. Robił sporo ajmów i w zasadzie miał prawie gotowca ale potem jeszcze dostosowaliśmy elegancko pod silnik i teraz brakuje 6 biegu :grin: Ludzie, którzy byli u niego z ajmami i awxami pisali, że hamownie wychodziły właśnie w okolicach 165km.  Mam porównanie do 170 passerattiego to baaardzo podobnie, lepiej krechy trzyma to na pewno. 

Dobra,male spy foto :D2973fa788604fd77852e0f7daf63a3dc.jpg

Dobra, powoli zbieractwo się kończy.. Cambery założone na auto, przy okazji poszło prawe łożysko z tyłu. Jutro wizyta u znajomego i naciągamy opony na rolki. Osobiście jestem mega zadowolony i wyszły idealnie jak chciałem, nie przesadzone, mienią się zajebiście. Normalnie patrząc nie ma wsi że widać wiecznie brokat. Jutro jeszcze odbieram auto od mechanika po wymianie przednich górnych wahaczy, końcówek drążków kierowniczych, tłoczków przednich zacisków i nieszczęsnego łożyska. Póki co pare fot i film, sory za kiepską jakość ale telefon przy tym świetle szału nie zrobił, coś tam widać :facepalm:

f0xdgTP.jpg

poFM0zS.jpg

rhefKFl.jpg

fei8NIA.jpg

Film

am nadzieję, że w przyszłym tygodniu całość będzie już złożona, bo już nie mogę wytrzymać :jerk:

GorylTST likes this

Ten wzór kompletnie mi nie leży. Ale to ma się tobie podobać. Polerka wyszła super, gorzej teraz utrzymać w czystości

Ceramike odrazu polozyc i luz z myciem 

3 godziny temu, robertjudi napisał:

Ten wzór kompletnie mi nie leży. Ale to ma się tobie podobać. Polerka wyszła super, gorzej teraz utrzymać w czystości

Mówiłem mu, że chujnia z patatajnią to ten sie jara, że dzieci z lokalnych wiosek nie będą mieć brokatu na plastyce z pól roku tyle tego najebał na rotorze :grin::decayed:

OLI_B5 likes this

2 godziny temu, Pablo15005 napisał:

Ceramike odrazu polozyc i luz z myciem 

NIe do końca, po ceramice przynajmniej u mnie polerka stała się troche mleczna, ale wytrzymała za to cały sezon ;)

Z wzorem to kwestia gustu, jak z dupą - każdy ma swoją. Dałem pod koniec tamtego sezonu dobry hajs za to, byly do zrobienia ranty, lakier do przezycia ale chcialem zrobic po swojemu i odswiezyc. Dla mnie wyszlo mega i jestem zadowolony, zaplacilem tez dobre pieniadze za to, a w porownaniu do tego krzykneli u mnie w Poznaniu to drobne.. Ceramiki nie bedzie, dbam o gruza mimo, ze to daily. Ranty beda przecierane maguaier'sem co jakis czas. Poza tym przygotowanie na ten sezon mnie wypompowalo ostro z kasy, a jeszcze troche do zrobienia jest niestety. Do tego zmiana pracy, nowe mieszkanie i oplacanie wszystkiego samemu w pojedynke, bez baby to troche ciagnie po kieszeni. Ile moglem zrobic na ten sezon tyle jest zrobione, a na malowanie odlozone, szukam lakiernika z wolnym terminem ale jest naprawde ciezko po zimie 😂 Jesli znajde na miejscu lakiernika zloze pewnie wszystko pod koniec miesiaca, jak bede malowal dopiero w Poznaniu to skladam w weekend i jakies lepsze foty dogadam z kumplem :)

Siądzie fajnie ;). Podoba mi się.

7 godzin temu, uszol napisał:

Mówiłem mu, że chujnia z patatajnią to ten sie jara, że dzieci z lokalnych wiosek nie będą mieć brokatu na plastyce z pól roku tyle tego najebał na rotorze :grin::decayed:

Jak ten coś pierdolnie.... :polew::nabijasie:

6 godzin temu, enczu napisał:

Z wzorem to kwestia gustu, jak z dupą - każdy ma swoją. Dałem pod koniec tamtego sezonu dobry hajs za to, byly do zrobienia ranty, lakier do przezycia ale chcialem zrobic po swojemu i odswiezyc. Dla mnie wyszlo mega i jestem zadowolony, zaplacilem tez dobre pieniadze za to, a w porownaniu do tego krzykneli u mnie w Poznaniu to drobne.. Ceramiki nie bedzie, dbam o gruza mimo, ze to daily. Ranty beda przecierane maguaier'sem co jakis czas. Poza tym przygotowanie na ten sezon mnie wypompowalo ostro z kasy, a jeszcze troche do zrobienia jest niestety. Do tego zmiana pracy, nowe mieszkanie i oplacanie wszystkiego samemu w pojedynke, bez baby to troche ciagnie po kieszeni. Ile moglem zrobic na ten sezon tyle jest zrobione, a na malowanie odlozone, szukam lakiernika z wolnym terminem ale jest naprawde ciezko po zimie  Jesli znajde na miejscu lakiernika zloze pewnie wszystko pod koniec miesiaca, jak bede malowal dopiero w Poznaniu to skladam w weekend i jakies lepsze foty dogadam z kumplem :)

Spawaj od razu zderzaki na gładko ;)

Wypompowalem sie z siana poki co. Aktualne priorytety to zmiana mieszkania itd. Trzeba zycie tez ogarniac hehe ;)

Kogo Ty chcesz oszukać? :decayed:

Wypompowalem sie z siana poki co. Aktualne priorytety to zmiana mieszkania itd. Trzeba zycie tez ogarniac hehe

Jak coś zaspawam :)

Życie się spierdoli nie wiadomo jak mocno byś się starał :P ja miałem mieć wesele na koniec maja i już nie mam. Także zawsze trzeba patrzeć na siebie i na swoją fure :P

Linarr likes this

2 godziny temu, OficeR napisał:

Życie się spierdoli nie wiadomo jak mocno byś się starał :P ja miałem mieć wesele na koniec maja i już nie mam. Także zawsze trzeba patrzeć na siebie i na swoją fure :P

+1

baba cie zostawi, wszyscy się od ciebie odwrócą, tylko autko pozostanie wierne

Życie się spierdoli nie wiadomo jak mocno byś się starał ja miałem mieć wesele na koniec maja i już nie mam. Także zawsze trzeba patrzeć na siebie i na swoją fure

+1

Zostawi, nie zostawi. Ja dalej siedze ale to grubszy temat. Grunt to pilnowac siebie i wlasnych spraw :)

27 minut temu, Linarr napisał:

+1

Czasem coś mądrego powiesz Krzysiu :decayed:

:P:D

5 godzin temu, darek995 napisał:

Jak coś zaspawam :)

Będę pamiętał, ale to mimo wszystko znowu kasa na lakierowanie. Lepsze zarobi się szykują, będę myślał. Na razie i tak jest ostry debet :grin:

5 godzin temu, OficeR napisał:

A tam baba, tym się nawet nie przejmuje, bo nie ma czym i na razie tak zostaje :grin: 

Łopony naciągnięte, względem tamtego roku nic się nie zmieniło. Mam nadzieję, że Nankangi będą trzymać ciśnienie lepiej niż Uniroyale. 

Nie wytrzymałem i przy okazji jak znajomy wpadł przymierzyć do siebie dystanse przymierzyłem koło na tył i nie zapeszając wychodzi na to, że siądzie to idealnie. Auto nadal koza winter setup, bo czekam na odpowiedź lakiernika czy ogarnie temat. Jeśli nie trudno, skręcam dziada i oddam takie do malowania w Poznaniu, najwyżej jutro nocke zarwe w garazu ale siądzie jak chce. Foto jak to siadło niżej. 

1xS1yGM.jpg

7AhVucm.jpg

A że mam dosyć siedzenia na dupie w domu po operacji, wziąłem się za dekory, wszystkie wywalone, wszystkie całe. Dla zainteresowanych środkowym dekorem na desce - dosyć długi szlifnięty przecinak, młot (bo bez młota nie robota) i jechane. Wyleci wam sam na kolana. Jutro próba malowania jakimś magicznym sposobem u ojca w pracy, bo się zaoferował, więc zobaczymy co wymaluje. Dałem mu dwa tylne na próbę. 

Jid96pZ.jpg

qvcWeX5.jpg

Jutro jeszcze umówiona zbieżność i zostaje nieszczęsny lakiernik, bo zima i ludzie na parkingach naprawdę zrobiła swoje :facepalm: Na szczęście od zimy przestaje być daily carem i będę mógł iść spokojnie na zakupy..

Ogólnie wyczuwam, że będzie dobrze :banan:

Ponieważ, nie zostałoby mi na pewno wybaczone i zaraz i tak wszyscy by wiedzieli z niewiadomych przyczyn chcąc odjechać z garażu nagle immo zwariował, świnia paliła i gasła. Wypięcie zasilania licznika i immo pomogło - tak, dziękuje uszol za pomoc i rozmowe przez telefon. Pisałem Ci co możesz zrobić w nagrodę, berło czeka :polew: 

Dekory miałeś drewno ? Nie chyba. Ja byłem głupi i nie wypiołem zatrzasku jak 2 razy konsole zrzucalem :/