[B5 AJM] Static sedan by enczu | Sesja 2k17
0

200 posts in this topic

Siema ;)

Od jakiegoś czasu siedzę na forum, samochód w moim posiadaniu od około 9 miesięcy.  Planów jeszcze trochę jest ale o tym później ;) 

Rok produkcji:  2000r.

Silnik:  1.9tdi 115km AJM

Kolor:  LY9B

Wyposażenie: 

• Radio Symphony
  • ABS, ESP
  • Klima
  • Fabrycznie felgi 16' łopaty zostały na zimowy setup
  • Elektryczne i podgrzewane lusterka
  • Roleta na tylną szybe
  • Bihalogen machnięty przez qwertego
  • Zegary chrom
  • BOSE
  • 3-ramienna kierownica
  • Szyby przód prąd, tył korbotronik :facepalm:
  • Fotele Recaro - pompowane, elektryczne i podgrzewane
  • Podświetlane drzwi
  • pewnie coś jeszcze i nie pamiętam 

Zrobione:

• Oświetlenie led w środku i z tyłu tablica rejestracyjna
  • Bihalogen by qwerty + Philips White Vision 4300k
  • Prawe lusterko od angola dorwane w kolorze
  • Felgi Dare RS6 18x8j + Nankang NS-2 215/40/18, zaciski w kolor felg
  • Gwint MTS-Technik
  • Wywalony katalizator

Plany:

Na ten sezon:

• wymiana końcówek wydechu
  • dystanse przód i tył 
  • malowanie grilla na czarno, znaczek zostanie srebrny
  • wymiana przedniej szyby
  • podłokietnik bo brak :facepalm:

Na przyszły sezon:

• obszyć fotele i podsufitke na alcantare + skóre
  • ogarnąć lakier, może malowanie całości zobaczymy jak się wszystko potoczy
  • chip
  • dekory black piano (może uda się w tym sezonie jeszcze)

No i pare zdjęć jak to aktualnie wygląda, w czerwcu po wypłacie wpadają na pewno dystanse, jak finansowo dam radę bo trochę wydatków jest to będą też nowe końcówy wydechu, wtedy pomijając lakier będzie już tak jak chciałem.  Do zrobienia jest jeszcze sporo, na dniach powinna wpaść też metalowa osłona silnika, żeby nie pourywać michy bo już dosyć często cycami trze na koleinach ;) 

yn2nzaF.jpg

y3uxTjd.jpg

Jy0Mgtr.jpg

cYMCX9Z.jpg

7BHs2Hl.jpg

Coś poza podjazdjem :smile:

swMbG1g.jpg

q3QL5O1.jpg

3aUtJD1.jpg

nHiVdQO.jpg

HNG3JwS.jpg

sZoUFA9.jpg

6HHy6o7.jpg

BuLbJHD.jpg

jZWO0Xh.jpg

caFlJoJ.jpg

GDD2Ajt.jpg

Pozdro :) 

Look bardzo fajny, zarzuć jakieś zdjęcia środka, wszystko w dobrym kierunku:hi:

29 minut temu, CZORNY napisał:

Look bardzo fajny, zarzuć jakieś zdjęcia środka, wszystko w dobrym kierunku:hi:

Jutro podrzucę coś ze środka, dzisiaj słońce mi tak trzaskało jak robiłem, że szkoda gadać..  Odpisz mistrzu na pw jak możesz, bo czekam i czekam :grin:

Większych zmian nie ma, udało się odebrać auto od mechanika, turbo już lata, okazało się, że mimo wymiany węży przeze mnie i tak popękały przy nakładu od razu, nie wiem co to za gówno było swoją drogą. Wymieniony prosty wahacz, bo się zahaczyło :decayed:

Tak więc ostatnio tak wyglądają zmiany:

-wymiana węży podciśnienia turbiny na zbrojone

-wymieniony wahacz

-metalowa osłona silnika homemade prosto z garażu :kox:

-końcówki wydechu zostały wypolerowane 

-na tył wpadł dystans i już sieje spustoszenie :grin: 

-audi poszło znowu w dół

-wlepa na szybie

Pare kiepskawych zdjęć niżej, myślę że w tygodniu albo może nawet jutro uda mi się ustrzelić coś normalniejszego bo tutaj foty pokazują w zasadzie to jak wygląda tył. Póki nie wpadną odboje albo klipsy na dniach na pewno będę musiał lekko podnieść go z tyłu, bo piłuje ostro opone i nadkole :( Swoją drogą, ktoś robił kiedyś nadkola, gdy felga rypła w nadkole? Trochę lakieru odleciało i już mnie to wkurwia :facepalm:

mLVNP2z.jpg?1

2AeZ2ql.jpg?1

HdDqY7w.jpg?1

I fuckup... Orientuje się ktoś ile naprawda takiego badziewia by kosztowała? Na pewno muszę zrobić to przed zimą :)

hXmjfeW.jpg?1

Tutaj wlepa, auto brudne ale klasyka w garażu.. Nie wiem jakim cudem na alledrogo wlepy na szybe kosztują po 15zł/szt, gdzie mi b5 battalionu zrobili za 5zł 2 sztuki :huh:

hN7nYTA.jpg?1

Miała być fota środka, znalazłem ale jakościowo kaplica. Od razu mówię kierownica była brudna po prowadzeniu brudnymi łapami po robocie, nie jest tak zajechana jak wygląda :decayed:

Ds7qLKo.jpg?1

Tutaj pare zdjęć z Wrocławia, jeszcze bez dystansu z tyłu, no i auto brudne.. 

noKZNpv.jpg?1

vAqcJq9.jpg?1

ak3J8dH.jpg?1

Co do planów, na ten sezon, dystans przód i trzeba utwardzić tył, albo klipsy albo odboje - co lepsze? I pewnie na tym zakończę, bo zostaną pierdoły do zrobienia + naprawa nadkola.  Na przyszły sezon myślę o innej rolce i oklejeniu samochodu, co do koloru to milion myśli. Raz chcę coś innego, raz grafit, szary albo zostać przy czarnym, ale ostatecznie sam nie wiem :banan: Myślałem o mocy, ale zajechany lakier nie daje mi spokoju i coś będzie trzeba zrobić z blacharką. Być może po prostu małymi krokami uda się też coś zrobić ciekawego. 

To na tyle, pozdro :hi:

fajnie siadła ta rolka :kox: malowanie ćwiary, licz jako jeden element u mnie 300+

Coś świeżego, na ten sezon zmieni się tylko grill, który pójdzie w czerń, ewentualnie jeszcze zostanie wywalony środkowy tłumik. 

Na przyszły sezon za to trochę lepsze plany, bo wpadnie na pewno rolka z parapetem i z tyłu zrobi się lekka pokraka.  Dodatkowo auto idzie pod folie, rozważane są w sumie 3 kolory, ale sam nie wiem, który wybiorę :tongue4: Z przodu myślałem, że 15mm bardziej wypchnie koło, no ale póki co tak zostanie, nie ma sensu kombinować jak i tak felga pójdzie pod młotek

Koniec pisania, bo mało osób czyta, lepiej oglądać.

20160721_140424hjkj4.jpg

20160721_140407xnj0x.jpg

20160721_1402599yjd1.jpg

20160721_141344pnk3i.jpg

20160721_141358rdjog.jpg

13672482_125093962828wkuno.jpg

13836015_125093696494hluin.jpg

13871686_125093695494zhuzw.jpg

13652417_125093689494zluot.jpg

13820747_125093832161fcusn.jpg

13672230_1250937714942guzl.jpg

13820504_1250937731617rugl.jpg

13775519_142728804728j0jur.jpg

To by było na tyle :hi:

Jara mnie, aż mam wyrzuty sumienia że pierwszy po nią nie pojechałem :-D

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Dobrze siadlo :kox:

+1 :D

Graty. I te taborety w środku :banan:

A dla mnie jest chujnia, ale fajno że się podoba :grin: Nie wiem co przyniesie przyszły sezon, ale chodzą myśli po głowie żeby recaro wyleciało i zostały 2 stołki z przodu jakieś + pasy i tyle, ewentualnie całość pójdzie w alcantare + skórę :) Prawdopodobnie przestanie być to daily, więc będzie można się bawić :banan: Ale to plany..

To ślij Recaro do mnie, ja znajdę coś w domu, 4 pasy się dopnie i wszyscy będą zadowoleni :grin:

Godzinę temu, siara napisał:

To ślij Recaro do mnie, ja znajdę coś w domu, 4 pasy się dopnie i wszyscy będą zadowoleni :grin:

W takim razie podaj adres jutro biegne słać :grin:

9 godzin temu, siara napisał:

Gdzies widzialem recaro w materiale za 1k cos z fotelem kierowcy do roboty. Do avanta tez bylo do sprzedania...

Coś tam przyjechało, zmian nie planowałem na ten sezon już no ale co poradzić :decayed:

w5uTu48.jpg

sBGIReU.jpg

z tej perspektywy wygląda syto, daj namiary i lepsze foto :decayed:

Rh zw3 w 18?? :-D

2 godziny temu, CZORNY napisał:

z tej perspektywy wygląda syto, daj namiary i lepsze foto :decayed:

Przód 8.5J 205/35/18, tył 9.5J 215/35/18 :tongue4:

1 godzinę temu, szafa napisał:

Rh zw3 w 18?? :-D

Bliiisko ale to nie zw3 ;) Za dużo ich i pomyślałem o czymś innym :) 

Ranty wymagaja lekkiej opieki ale jutro zabieram się do roboty i dopiero jakaś fota :) W tym czasie mozecie zgadywac dalej :decayed:

Przy okazji ma ktoś może znajomego z okolic Poznania co zrolowałby mi nadkola za jakąś baterie browarków? ;) 

Bardzo dobra decyzja że zmiana felg :kox:

będziesz je malował czy coś? mi osobiście felgi z rantem średnio podchodzą :P

W tym sezonie na pewno nie będą malowane, w przyszłym będę myślał. Póki co tylko renowacja rantów, jeden do zrobienia, a reszta sam podratuje. Dzisiaj miałem to robić ale od rana leje deszcz :facepalm: Jeśli chodzi o kolor felg, raczej zostanie srebrny. Zawsze byłem za szerokim kołem i rantem w lustro, myślałem że się od tego uchronię jak kupię poprzednie felgi na wzor rs6 ale po pierwsze były za wąskie, po drugie mało przyszłościowe,  po trzecie całość auta w zasadzie pokazywała jak auto prezentowałoby się końcowo i cóż.. Mnie nie robiło to ani trochę. Stąd jedyna słuszna zmiana to skręcane koło, rant miał być zawsze i w końcu jest :) Jakieś pomysły co do malowania są, ale jak to mój znajomy powiedział będzie to paleta bezpieczna, czyli 1000 odcieni srebra i złoty :grin: Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy do przyszłego sezonu koło nagle się nie zmieni tak jak teraz, gdzie decyzja zapadła w ciągu 2 dni.

Na tych szerokościach i to 3tlg będzie robiło :D Nie mogę się doczekać fotek jak to siądzie na aucie!

Dziś tylko przymierzę tył, zanim na stale wejda na autk to potrwa niestety :( Mialem miec wolne, a jednak ide do pracy wiec caly czas pod gorke

Bardzo fajne koło. ;-) jedyna ich wada to to że nie są zbyt twarde i słabo znoszą polskie drogi. 

Mi to wygląda zw6.:P

Widze, ze udalo sie zgadnac. To rh zw6, moze nie jakis rarytas ale z pewnoscia mniej spotykane niz zw3 :) 

{option}http://i.imgur.com/vWil8OX.jpg[/IMG]

Z twardością wyjdzie w praniu, jedna ma mały spaw ale wygląda spoko :) Moze dokupi sie jedna i bedzie po problemie. Za taka cene grzech bylo nie brać. 

Wczoraj mialem zabrac sie za polerke rantow ale okazalo sie ze nie mam odpowiednich pierscieni :/ Dorwalem wieczorem troche wieksze ale to nadal nie takie ale moze uda sie chociaz na nich wypolerowac ranty. Dzis zaczynam walke, jutro moze tez cos zrobie. Jeden rant musze oddac do zrobienoa bo sam nie podolam niestety ale tak jak mowilem. Za kase jaka je wyrwalem nadal sie oplaca :D

Powoli do celu, mam nadzieje ze na przyszly sezon bedzie juz widac mniej wiecej obraz tego jak powinno byc. W tym roku mysle ze zmieni sie tylko felga juz niestety. Moze zawalcze cos z tlumikiem srodkowym. Potem sprawy techniczne przed zima i w zime zbrojenie na nowy sezon :D

Dobra, tak to siadło póki co.. Camber jest przymusowy i będzie tak jak chce ;) Przód z dystansem 15mm się chowa, 20mm jest ledwo równo.. Więc chyba wpadnie 25mm..  Jest ktoś może z okolic Poznania i ma taki do przymiarki?

gENscy2.jpg