B5 event

Temat zbiorczy - Hamulce
4 4

88 posts in this topic

Dev zawsze mowil ze dwutloki to gowno :-P

@CZORNY a co w końcu z tym tyłem 330? 

przy 345 na przod, 330 na tyl to nie za duzo?

Wyjaśnij mi ktoś kwestie tego czy po zmianie piasty w fwd na tą od a6 c4 jestem w stanie poskładac 300 na tył? Jeśli tak to na jakim zacisku?

Czy max 280?

duffy likes this

Do Quattro mozna dopisać jeszcze niewielką zmiane, ale zawsze coś, mianowcie niewentylowane 255 na tyle. Tarcza z A6 C5, jarzmo z A6 C5/A4 B6, swap polega na podmianie jarzma.

BDA559

Poda ktoś oznaczenia tych zacisków z Q5?

Jak dobrze zrozumiałem, to aby załozyć z tyłu tarcze 280mm trzeba złożyc zacisk z S6 z jarzmem D2, do tego tarcza z D2 280mm. Trzeba zrobić dystans odsuwajacy

2.jpg

Ja zrobiłem dokładnie to samo tylko ze pod tarcze 280mm z a8 d2. Płaskownik w moim przypadku 8 mm ze stali konstrukcyjnej zebrany na szlifierce magnesowej do 7.5 mm, do tego nowe śruby M10 z gwintem 1.25 o twardości 12.9. Pisi K9 doczekała się w końcu kompletu hebli :D

Żeby nie było nieporozumień. Jarzmo jest również z a8 d2. Nie ma możliwości zrobienia adaptera pod tarcze 280 mm z jarzmem z zestawu 269 mm ponieważ odległość jaka jest potrzebna do odsunięcia jarzma jest zbyt mała (promień tarcz różnie się zaledwie o 5,5 mm) i otwory będą nachodzić na siebie (częściowo) 

Tak to wyglada w przypadku A6 C5 FWD, jak to sie ma do B5 skoro zacisk z S6 wchodzi bez problemu?

Mam z przodu 345 z s4 b6, na tył kompletuje 330, i tu moje pytanie, lepiej zastosować zaciski z vw t5, czy s4 b6 (głównie chodzi o średnicę tłoczka i siłę hamowania, nie chcę aby tył hamował lepiej niż przód :D )

to jak dokładnie wygląda zestaw 330 na tył do b5q?

Jak zloze to bede wiedzial dokladnie.

Jarzma z a6c6 pod 330, zacisk t5/s4 b6, tarcze s4b8 bodajze albo a6c6, niepamietam teraz ktore sa nizsza a ktore wyzsze.

Do wyzszych adapter pod jarzmo, do nizszych frezowanie jarzm, bo nie pasuja do naszych zwrotnic.

Do tego bez zmiany linek sie nie obedzie. Mam jeszcze osłony z a6c6, bede je jakos mocował.

Aaaa i prawdopodobnie tarcze trzeba bedzie delikanie stoczyc po obwodzie.

Noi jak tam prace z 330?

Czekam na tarcze od oszukisty i będę wszystko do siebie przypasowywał.

O 3.12.2017 at 11:15, Kowi87 napisał:

Noi jak tam prace z 330?

Jestem po wstępnej przymiarce.

W skład wchodzą:

Jarzma z A6C6 330 mm

Zaciski VW T5

Tarcze S4 B8 330 mm stoczone na 325 mm (inaczej nie wejdą)

Klocki A6C6 330 mm

Dorobić jeszcze muszę odpowiednie dystanse między jarzmo a zwrotnicę i śruby mocujące, dobrac pasujace przewosy hamulcowe, nie wiem czy linek od ręcznego wystarczy.

Zaciski i jarzma planuje dać do malowania proszkowego, aby pasowały do przednich.

IMG_20171211_1914510f43b.jpg

IMG_20171211_19150061f24.jpgIMG_20171211_191518_BURST001_COVERd1797.

nie powinieneś tego tez wyważyć? 

czego? hamulców? :D

2 godziny temu, Linarr napisał:

czego? hamulców? :D

tarczy, na rantach zazwyczaj jest trochę wycięte ze względu na własnie wyważenie tarczy

7 godzin temu, mophk napisał:

tarczy, na rantach zazwyczaj jest trochę wycięte ze względu na własnie wyważenie tarczy

Zastanawiałem się nad tym.  W okolicy nie mam nikogo kto by mi to ogarnął. Na surowej tarczy nie było żadnych wycięć właśnie. Zobacze po montażu, jak coś będzie nie halo będę kombinował.

na każdej tarczy coś takiego jest ;) w środkowej części między 2 tarczami jak są te żeberka chłodzące to jest tarcza jakby spłaszczona

jedynie 330 zagraja pod jarzmem z rs6 c5 bez toczenia tarczy...jak tu zdjecia sie wrzuca bo mam pare fot z takiego zestawu

55 minut temu, krzysiek23 napisał:

jedynie 330 zagraja pod jarzmem z rs6 c5 bez toczenia tarczy...jak tu zdjecia sie wrzuca bo mam pare fot z takiego zestawu

fotki wrzuć na imgur.com a potem "wstaw inne media" z linka

ta kupujesz do tego klocek rs6 c5 lub s4 b6 tarcza s4 b8 i skladasz

9c352d665d8c.jpg

8b64e4167ed4.jpg

e90846f7fe8a.jpg

065fc38784c0.jpg

a60331dd0027.jpg

30ba67d6d21d.jpg

jedyny mankament to to ze klocek zostawia 4mm u gory niestertej powierzchni....nieznalazlem nic wiekszego rs6 c5,s4 b8,s4 b6 jak sprawdzalem maja klocki tych samych rozmiarow

Prowadzę rozmowy z jedną firmą może będą zestawy do ośki 312mm ;)

Edit
Dostalem odpowiedz, niestety dla mnie za drogo, albo sam cos pokombinuje albo zostaje seria :/

"Witam

Jest mozliwość wykonania takiego projektu, koszt 2600zl + tarcze i klocki, tj ok 3300zł

Pozdrawiam

Tomasz Bagiński"

Panowie szukam polosi pod wieksze heble, ktos podpowie jakich szukac??

802e27d97d724aaa685ebebb47dd44a8.jpg

4 4

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.