A4 B5 LIFT / 1.9 TDI AJM / BY KAMILOOXXX / NOWA ROLKA 2017 / CUPRA
0

39 posts in this topic

Witam. Przyszedł czas, by przedstawić swoje wozidło ;) Jest nim A4 B5 z 2000r. po lifcie z silnikiem 1.9 TDI 115KM

Silnik: 1.9 TDI / AJM / 115KM

Kod lakieru: LY5K

Wnętrze: Granatowe

Koła: Alufelgi 17" Oryginał Audi najprawdopodobniej od Audi TT, Opony Hankook Ventus prime 3 225/45/17

Lotka tylnej klapy

Czerwone podświetlenie wnętrza i bagażnika

Radio Kenwood kdc-4047u + Pioneer TS-G133Ci + Pioneer TS-W261S4 + SONY XM-N1004  

PLANY:

W pierwszej kolejności wymienić oleje, filtry, tarcze tył

-Kierownica trójramienna

-Gwint

-Żółte światła przeciwmgłowe

-Mapa na 148KM i 310Nm

-Dwie chromowane końcówki wydechu 

-Radio 2din

ddb37360669ffa2c.jpg

1cbfdfd50d3aab56.jpg

d50f17582b92b7b5.jpg

a145b7367203e5a7.jpg

80a0afaf6229c355.jpg

Samo radio 2din Ci nie podpasi, cała konsola do zmiany. Chyba że rzeźbisz i będzie bez popielniczki itp. 

Czekamy na gwint :gwinty2_zpss6i4wgpw:

Troche zbyt grzeczne jak na battalion hehe, takze dzialaj ;)

o widzę KR to nie daleko. ładna baza.powodzenia

Trochę mnie tutaj nie było :/ Z nowości jakie wpadły do audiczki to:

- Światła skandynawskie + żółte przeciwmgielne

- Nowe tarcze i klocki tył

- Zaciski pomalowane na czerwono

- Zaciski z przodu dostały nowe tłoczki, uszczelnienia, osłony tłoczków

-  Nowe przeguby zewnętrzne

- Nowe sprzęgło (niestety spotkała mnie przykra niespodzianka zerwało okładziny z tarczy) <--- nieoczekiwany wydatek :c

e392b5eab9687308gen.jpg

4b6e36232e92c4e5gen.jpgf437825bcc2d45fagen.jpg5038ed229eb9e9cbgen.jpgb93c52b0a77f3151gen.jpg

Powoli do przodu. 

Bierz się za zawias bo jazda na 1ba to nieporozumienie :tongue4:

Chip też wskazany żeby zaczęło to w końcu jakoś jechać :decayed:

o kur, jak można taką kozą jeździć :co:

Długo nic się nie działo....:facepalm: ale znalazłem trochę wolnego czasu żeby pochwalić się małymi postępami ;)
Nareszcie audi nie straszy wysokością (chociaż w planach chcę zejść niżej, ale too  już nie na tej rolce) :decayed: 
Aktualnie jest około 1cm niżej niż na zdjęciach, 2 tygodnie musiałem się przyzwyczaić do "nowego samochodu":polew:
Tak na szybko to udało się wpakować gwint ST Suspensions, grill malnięty w czarny mat, kierunki US Blinker, dokładka tył z pdc wrac z modułem i oryginalną instalacją, rozpórka z A6 C5, kierownica 3 ramienna(udało się dorwać w ładnym stanie w kolorze wnętrza) :D 
Koła chcę sprzedaż, aż prosi się o 18" z naciągiem. Jeśli nie trafi się kupiec do końca kwietnia wlecą dystanse na tył ok 1cm a z przodem zobaczymy.
Jak dobrze pójdzie w tygodniu powinna dotrzeć przesyłka ze skromnym dodatkiem i w przyszły weekend będzie montaż 
W planach mam również pomalowanie wewnętrznej obramówek w lampach. Jak sądzicie będzie pasować?

Kilka fot :smile:
e176e21d1930eaba.jpg

aae2d493213d960a.jpg

4e078eb637adb4d4.jpg

8b19131b8298eca7.jpg

3473d73fdfc67db1.jpg

84b507f49e98777c.jpg

0f7537a2e845d4b8.jpg

Nie da się ukryć, że jest o wiele lepiej! Na pewno obowiązkowo 18stki o których wspominałeś. Dobrze, że poszedłeś najpierw po gwint, a dopiero teraz koło, bo ja zrobiłem na odwrót i 18 zrobiły mi wóz drabiniasty, żyrafa by przebiegła chyba. Czarne lampy to kwestia gustu, ja twierdze, że lepiej przy srebrnych, a zaraz ktoś powie, żebyś malował, Twoja decyzja. Możesz zajrzeć do mnie do tematu, bo Twoja to jak siostra mojej prawie, tylko u mnie trochę bogatsze to jest :) Na pewno idziesz w dobrym kierunku i tak trzymać :hi:

Panowieee.... proszę o pomoc doradźcie jakie felgi kupić? 18 cali czy może 19 ? Myślałem nad bbs speedline-ami ale 19" :/ nie będą za duże?

19 na Kraków jak znalazł 

kamiloooxxx likes this

Są do sprzedania bbs speedline jak coś w 19 z oponami

36 minut temu, siara napisał:

19 na Kraków jak znalazł 

Haha... ojjjj żebyś wiedział :polew: Dodatkowo jak na złość tydzień po założeniu gwintu rozkopali całą okolicę 3 bieg wrzucam dopiero po oddaleniu się od domu z jakieś 3km :facepalm:
Co sądzicie o JR do audi ? Dokładniej 15 model. 

27 minut temu, kamiloooxxx napisał:

Haha... ojjjj żebyś wiedział :polew: Dodatkowo jak na złość tydzień po założeniu gwintu rozkopali całą okolicę 3 bieg wrzucam dopiero po oddaleniu się od domu z jakieś 3km :facepalm:
Co sądzicie o JR do audi ? Dokładniej 15 model. 

Siada spoko. Widzę jesteś drugim z battalionu, który rozkminia tą rolke na sezon :decayed: 

39 minut temu, enczu napisał:

Siada spoko. Widzę jesteś drugim z battalionu, który rozkminia tą rolke na sezon :decayed: 

Stary, nie rób lipy, nie zmieniaj skręcanki na chińska podróbkę :/. Chyba, że to nie Ty rozkminiasz tą zmianę to chwała Bogu :decayed:

Stary, nie rób lipy, nie zmieniaj skręcanki na chińska podróbkę :/. Chyba, że to nie Ty rozkminiasz tą zmianę to chwała Bogu :decayed:

Ja w życiu nie zamienie skręcanej felgi na fejkach. Darek995 pytal ostatnio jry15 :) U mnie aktualnie skrecanka jest w spa i na dniach u mnie wraca zeby zrobic zamieszanie (mam nadzieje). Wzor fajnie wyglada na b5, ale wiadomo ze to nie to co roti ale zdaje sobie sprawie jakie siano trzeba miec na takie rolki.

14 minut temu, enczu napisał:

Ja w życiu nie zamienie skręcanej felgi na fejkach. Darek995 pytal ostatnio jry15 :) U mnie aktualnie skrecanka jest w spa i na dniach u mnie wraca zeby zrobic zamieszanie (mam nadzieje). Wzor fajnie wyglada na b5, ale wiadomo ze to nie to co roti ale zdaje sobie sprawie jakie siano trzeba miec na takie rolki.

Już się wystraszyłem, ale uspokoiłeś mnie :D

Już się wystraszyłem, ale uspokoiłeś mnie

Spokojnie spokojnie, Twoje obawy rozwieje mam nadzieje w ciagu tygodnia lub poltorej :)

Wczoraj odwiedził mnie kurier ze skromną przesyłką. Wpadła mi w ręce dokładka od cupry. Do końca nie jestem przekonany czy dobrze to będzie wyglądało ale jak nie zamontuje to sie nie przekonam :decayed:

1e37ffd6cd2bb66c.jpg

Bardzo dobra decyzja, cupra na zwykłym zderzaku daje pazuraw tej minionkowej gębie ;)

Cupra zawsze spoko! Ja to nawet o niej nie mysle, bo jak szybko bym zalozyl tak szybko bym sie pozbyl 😂 A nie chce mi sie patrzec co chwila czy dokladka na miejscu, a dobrze siada

Do czornego koloru jak najbardziej a juz w ogole jak jest pospawany zderzak na gladko :) u mnie cupra czeka na montaz jak dokupie rolki i zaloze gwint bo tak bez gwintu i kola to bedzie wygladac jak pol dupy zza krzaka :D

Dzisiaj znalazłem chwilę wolnego czasu, postanowiłem skrócić lewarek zmiany biegów :kox:
Kilka fotek 
PRZED
a90103e1464f8739.jpg

PO

1f24fcb3d449c6f3.jpg

955d69c1c6807063.jpg

szafa and Kowi87 like this

Dziwnie taki mały kutach wygląda :D Z tego co kojarzę, to skraca to około 1cm przy ujebaniu około 3-4cm względem ori i większa siła potrzebna. Ile prawdy? 

Po pierwszej krótkiej trasie stwierdzam że faktycznie trzeba użyć delikatnie większej siły ale o wiele wygodniej mi się jeździ. Ogólnie zabieg oceniam na plus :banan: chociaż rozwiązanie wydaje mi się typowo januszowskie  :polew: