Zajęcia pozaklubowe
3 3

78 posts in this topic

czym sie zajmujecie na codzieĹ  jak juĹź nie siedzicie na forum?MoĹźecie pisaÄ w jakich zawodach pracujecie,i takie tam.bedzie wiadomo do kogo pisaÄ z konkretnym zapytaniem.

Ja np pracuje w branĹźy budowlanej,a dokĹadniej kamieniarstwo,robimy ogrodzenia ,elewacje,kominki,blaty kuchenne i wszystko co z kamienia. :grin:pracowaĹem tÄĹź w firmie ogĂłlnobudowlanej,wiÄc dom teĹź postawie i wykoĹcze.

Kierownik restauracji w hotelu w Szczyrku;) zapraszam na narty;)

nasnieĹźajÄ juĹź tam ?

Jada z koksem. BiaĹy krzyĹź juĹź chodzi;)

miki i Ty dopiero teraz to mowisz a ja tydzien w Szczyrku w lato siedzialem  :decayed: bysmy butelkie zrobili  :smile:

Ja pracuje jako gĂłrnik w kopalni wegla kamiennego

Wczesniej pracowalem przy budowlance - ocieplenia blokow

Ja  mam swoja mala stolarnie a po pracy....to zalezy od pory roku. Latem latam.na moto i pije duzo piwa a zima tylko pije piwo :decayed:

miki i Ty dopiero teraz to mowisz a ja tydzien w Szczyrku w lato siedzialem  :decayed: bysmy butelkie zrobili  :smile:

sprzedaĹ byĹ mi troche wegla. :co:

po ile u was?

Pracuje jako mechanik w warsztacie specjalizujÄcym sie we WĹoskich furach, generalnie klepiemy caĹy czas klepiemy zje*ne alfy romeo :D

po ile u was?

a u ciebie po ile?  :co: macie dalej te przydziaĹy?  :co:

Ja klepiÄ meble na wymiar

LakierujÄ teĹź mdf`y i inne graty co ludzie podsyĹajÄ ale gĹĂłwnie pod siebie.

PiszÄ teĹź projekty unijne i dotacjÄ

Jak starcza mi czasu to jeszcze handluje maszynami budowlanymi  :grin:

Ja rĂłwnieĹź pracuje w kopalni, do wtorku jako kierownik dziaĹu gospodarki materiaĹowej na KWK Makoszowy a w weekendy ratownik gĂłrniczy, od wtorku przechodze na kopalnie KWK Centrum jako ratownik gĂłrniczy, gdzie po nowym roku mam znĂłw przejÄÄ dziaĹ gospodarki  :wink:  Zmieniam kopalnie bo nie dogaduje siÄ z debilnym kierownictwem :facepalm:

Ja klepiÄ meble na wymiar

LakierujÄ teĹź mdf`y i inne graty co ludzie podsyĹajÄ ale gĹĂłwnie pod siebie.

PiszÄ teĹź projekty unijne i dotacjÄ

Jak starcza mi czasu to jeszcze handluje maszynami budowlanymi  :grin:

Tapicerowane czy twarde?

Twarde. Fotele jak odnawiamy to znajomy ogarnia u tapicera. Zobacz sobie Manufaktura dobrego stylu na fb i insta. Wszystkie ramy ja ogarniam

Horny a pwoiedz mi czy jest moĹźliwoĹÄ zmiany koloru mebli?? Aktualnie kuchnie mamy w zielonym kolorze i chcielibyĹmy albo biaĹy, albo czarny, albo czerwony, da rade coĹ pokombinowaÄ czy taniej bÄdzie zrobiÄ nowÄ kuchnie??

Jest taka opcja. Wszystko zalezy jakie masz fronty. Jesli folia to lipa, ale jesli to lakier na mdf wystarczy przelakierowac. Co do korpusĂłw to ciezko cos z nimi zrobic. Ja czesto robie u klientow tak ze jesli maja dobre paczki to nowe fronty/lakier na stare. Jak trzeba zmienic kolor paczek to obudowuje je plyta, a fronty zwiekszam o jeden mm np z szer 596 robie 597mm w tedy szczeliny sa bardzo male ze nie widac prawie korpusow. Robie licowane fronty. Teraz taka moda ze fronty raczej sie chowa w korpusy. W ta dorabiana czesc czesto chowam listwy ledowe bo wystarcza 10cm listwa aby to jakos wygladalo. Wyslij mi foto kuchni to powiem ci jak to idzie ogarnac i jakie koszta +-

Jest taka opcja. Wszystko zalezy jakie masz fronty. Jesli folia to lipa, ale jesli to lakier na mdf wystarczy przelakierowac. Co do korpusĂłw to ciezko cos z nimi zrobic. Ja czesto robie u klientow tak ze jesli maja dobre paczki to nowe fronty/lakier na stare. Jak trzeba zmienic kolor paczek to obudowuje je plyta, a fronty zwiekszam o jeden mm np z szer 596 robie 597mm w tedy szczeliny sa bardzo male ze nie widac prawie korpusow. Robie licowane fronty. Teraz taka moda ze fronty raczej sie chowa w korpusy. W ta dorabiana czesc czesto chowam listwy ledowe bo wystarcza 10cm listwa aby to jakos wygladalo. Wyslij mi foto kuchni to powiem ci jak to idzie ogarnac i jakie koszta +-

Ok jak tylko ogarne fona podeĹle ;)

Szafa kombonowac mozna ale czy to sie oplaca? ike lata maja meble? moze lepiej buloby  dokuoic nowe fronty w innym kolorze?

Post dodany: [time]1448798769[/time]

horny potrzebuje szafe na wymiar 3m szeroka, wysoka na standard i gleboka na max 40cm :wink:

Szafa kombonowac mozna ale czy to sie oplaca? ike lata maja meble? moze lepiej buloby  dokuoic nowe fronty w innym kolorze?

horny potrzebuje szafe na wymiar 3m szeroka, wysoka na standard i gleboka na max 40cm :wink:

DokĹadnie,  jÄ bym nie kombinowaĹ, z malowaniem starych frontĂłw,  a jak majÄ juĹź swoje lata to tym bardziej ;)

2149zĹ  :grin:

A Ĺrodek rozumiem pusty standard to 280cm z pĹyty bez ciÄcia, drzwi na zawiasach bo taniej i siÄ nie kurzy do szafy :decayed:  :grin:

WeĹş to rozrysuj jakoĹ i konkret wymiary. To jak wróşenie z fusĂłw. NIGDY nie robiÄ wycen na oko. Tylko dokĹadne bo potem jest "mĂłwiĹem Panu Ĺźe majÄ byÄ kosze" no wtedy jak Pan poszedĹ po wzorniki do drugiego pomieszczenia  :facepalm:

O ikei siÄ nie wypowiadam bo to poraĹźka. PokaĹź mi ich kuchnie gdzie po roku do 1,5 nie rozchodzÄ siÄ szafki.

JeĹli chodzi o przemalowanie frontĂłw to ma to swoje zalety wbrew pozorom. Pierwsza warstwa lakieru juĹź siadĹa i jeĹli kĹadziemy kolejnÄ to nowa powĹoka lakiernicza tak nie siada i jest bardziej lustrzana. ZwykĹy laik tego nie zauwaĹźy ale trochÄ juĹź przy tym robiÄ i przez moje podejĹcie do frontĂłw lakierowanych takie rzeczy zaraz zauwaĹźam. Efekt wyglÄda jak przysmaĹźony lakier w trakcie polerowania teĹź siÄ tak upĹynnia jak gdyby i jest pofalowany. Przemalowanie frontĂłw obniĹźa ich cenÄ o jakieĹ 20-25%/mkw. WymieniÄ zawiasy to najniĹźszy koszt. KorpusĂłw na nowo nie trzeba wierciÄ bo rozstaw otworĂłw siÄ nie zmienia a ja zabieram fronty i mierzÄ nowe dziury pod puszki w te same miejsca co na starych frontach. Od razu wymieniam na zawiasy z cichym domykiem.

Nowe korpusy to Ĺrednio 30% ceny kuchni a zawsze coĹ dojdzie. A to nowe prowadnice szuflad, a to nowe wkĹady. Z reguĹy informujÄ klienta co i jak. RobiÄ od zera kuchniÄ albo na starych paczkach.

Teraz mam wĹaĹnie takiego klienta. NawymyĹlaĹ tyle przerĂłbek Ĺźe zostaje 3 stare korpusy wiÄc przy modernizacji za 9,5kpln 300-500zĹ nie robi juĹź raczej róşnicy czy wymieniÄ caĹoĹÄ czy tylko czÄĹÄ

A ja za dnia prowadzÄ swojÄ maĹÄ firmÄ a w nocy pracujÄ w fedexie w biurze :wink: Od nowego roku szykuje mi siÄ awans w fedexie takĹźe narazie nie porzucÄ tej pracy i bÄdÄ robiĹ na 2 etaty ile siÄ da :wink:

Jak ktos ma auto do przywiezienia z francji to sie zglaszac latam na lorach glownie paryz nantes rouen lile...

A ja za dnia prowadzÄ swojÄ maĹÄ firmÄ a w nocy pracujÄ w fedexie w biurze :wink: Od nowego roku szykuje mi siÄ awans w fedexie takĹźe narazie nie porzucÄ tej pracy i bÄdÄ robiĹ na 2 etaty ile siÄ da :wink:

O jaki zarobas

Jak swir, duffy, damian tirĂłwka  :decayed: