RS4 B5 ASJ
5 5

274 posts in this topic

Cały czas do przodu... samochodu coraz mniej.

Silnik złożony, nowy wymiennik ciepła pod podstawką filtra oleju o dziwo pasuje - oczywiście tylko ASO. W przyszłym tygodniu powinny dotrzeć DP 3".
Sprzęgło kevlar, zamach i docisk splanowane, olej i uszczelniacz wyjścia tylnego wału w skrzyni OEM. Do silnika leci Penrite 10Tenths 5w50.

Przed wyjazdem do lakierni zostało wyjąć wykładzinę z podłogi, zrzucić podsufitkę i relingi, szyberdach, wyciąć przednią szybę, wyciągnąć boczne, zdemontować tylny zderzak i lampy.
Czeka mnie niestety darcie tapicerki z klapy bagażnika, gdyż nie da się jej rady otworzyć bez napięcia w samochodzie - nie można włożyć kluczyka do klapy (chyba, że się zamek zastał z powodu nieużytkowania przez 1,5 roku... klapka maskująca nie chcę się schować).

Po powrocie z lakierni wyrzucam całe podwozie. Jest plan na nowe mocowania tylnych amortyzatorów oraz wygłuszenie wszystkiego, co tylko możliwe za pomocą mas natryskowych - zwłaszcza nadkola, które oryginalnie są wygłuszone mniej więcej w 1/3 powierzchni. A potem już tylko składanie wszystkiego do kupy. Optymistycznie docieranie silnika widzę w okolicy maja / czerwca. Chyba, że znowu wydarzy się coś nieplanowanego.

Z racji braku czasu prace posuwają się tak mozolnie... straszne uczucie patrzeć od 1,5 roku na rozebrany samochód...

Zna ktoś jakiś ładny czarny kolor godny polecenia :) ?

qfI6zz.jpg
uKj7SN.jpg

PS. Nie chciałby ktoś kupić przedniego zderzaka oraz dwóch błotników RS4? Zderzak delikatnie pęknięty pod środkową kratką, na błotnikach ranty troszkę przymęczone.
Najchętniej kupiłbym nowe póki jeszcze są dostępne :D 

Jak czarny to tylko LY9B

LZ9W :naughty:

uszol likes this

23 minut temu, Fazi napisał:

LZ9W :naughty:

:decayed:

Kolejne pytanie.

Co sądzicie o obszyciu wszystkich plastików (na razie deska + lewarek + kierownica) skórą, alcantarą lub zamszem. Cały środek mam wybebeszony, szyba będzie wycinana, więc żal by było przegapić taką okazję na demontaż i ogarnięcie deski.

Pytanie brzmi. Jaki materiał, ścieg i kolor nici? Myślałem nad czerwonym kolorem ściegu - taki jak w nowszych Audi. Ewentualnie srebrny / grafitowy.

Priorytetowo deska + wszystkie słupki i plastiki z podsufitki. Nie mam zamiaru demontować ich póżniej specjalnie do obszycia. 

Boczki na drzwiach, tunel srodkowy i cala reszta jest banalna w rozbiórce i można bez niej jeździć.

:kox:

Kolejne pytanie.

Co sądzicie o obszyciu wszystkich plastików (na razie deska + lewarek + kierownica) skórą, alcantarą lub zamszem. Cały środek mam wybebeszony, szyba będzie wycinana, więc żal by było przegapić taką okazję na demontaż i ogarnięcie deski.

Pytanie brzmi. Jaki materiał, ścieg i kolor nici? Myślałem nad czerwonym kolorem ściegu - taki jak w nowszych Audi. Ewentualnie srebrny / grafitowy.

Priorytetowo deska + wszystkie słupki i plastiki z podsufitki. Nie mam zamiaru demontować ich póżniej specjalnie do obszycia. 

Boczki na drzwiach, tunel srodkowy i cala reszta jest banalna w rozbiórce i można bez niej jeździć.

:kox:

Ja bym zostawił oryginał bo straci auto na wartości za kilka lat. No chyba że ma u Ciebie dożywocie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz to zrobić w dobrej jakości skórze alkanyarze to bym się nie zastanawiał

Tylko i wylacznie skora i to nie w pierwszym lepszy warsztacie, i napewno nie stracisz na wartosci :) ja bym zrobil czarna skora i bialo czerwone przeszycie, ewentualnie.tylko czerwone :kox:

Michał likes this

7 godzin temu, robertjudi napisał:

Ja bym zostawił oryginał bo straci auto na wartości za kilka lat. No chyba że ma u Ciebie dożywocie

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ma dożywocie. Jeśli kiedyś znajdę inne RS4.... to będą dwie sztuki :D 

Jakiś zakład godny polecenia? Mam u siebie paru tapicerów - zapytam jak to widzą.

O 14.01.2018 at 14:09, szafa napisał:

Tylko i wylacznie skora i to nie w pierwszym lepszy warsztacie, i napewno nie stracisz na wartosci :) ja bym zrobil czarna skora i bialo czerwone przeszycie, ewentualnie.tylko czerwone :kox:

Po przeanalizowaniu tematu - skóra odpada. Będzie się kurczyć pod wpływem dużej temp (zwłaszcza jeśli chodzi o nasłonecznioną deskę oraz nawiewy powietrza). Pozostaje alcantara.

Po przeanalizowaniu tematu - skóra odpada. Będzie się kurczyć pod wpływem dużej temp (zwłaszcza jeśli chodzi o nasłonecznioną deskę oraz nawiewy powietrza). Pozostaje alcantara.

Jakaś bzdura.... A w nowszych autach jak flora na kokpicie wytrzymuje? To trzeba zlecić firmie co w tym siedzi nie byle tapicerowi

14 minut temu, fafnasty napisał:

Jakaś bzdura.... A w nowszych autach jak flora na kokpicie wytrzymuje? To trzeba zlecić firmie co w tym siedzi nie byle tapicerowi

No właśnie podobno oryginalne tapicerki potrafią się łuszczyć. Nie będę się wykłócał, bo nie zajmuję się tapicerstwem.

W każdym razie... wiszę na telefonie i dalej dzwonię po całej okolicy. Całkiem ładnie deska wygląda ;) 

006.jpg

Szyj będzie kozak :kox:

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

tak tylko to tutaj zostawię... :kawa:

e89f132a37faa.jpg

6cd1a40c35db6.jpg

6e185739ffb52.jpg

e2da1b02af688.jpg

2343d09e75336.jpg

fb94a47f68c8b.jpg

e5557b7e33194.jpg

65556df9d1299.jpg

6c7f5331e0b94.jpg

32 minut temu, Michał napisał:

e89f132a37faa.jpg

6cd1a40c35db6.jpg

6e185739ffb52.jpg

e2da1b02af688.jpg

2343d09e75336.jpg

fb94a47f68c8b.jpg

e5557b7e33194.jpg

65556df9d1299.jpg

6c7f5331e0b94.jpg

1. TurboElite.com
2. Lars Limo
3. To jest ten zielony RS? Strasznie mi się nie podoba z zewnątrz :D 

Znam te tematy, dlatego właśnie chcę szyć :D  Ponadto mam nadzieję, że w znacznym stopniu wyeliminuje to trzeszczenie plastików. Do tej pory był spokój, czasem na mrozie coś poskrzypiało... no ale samochód jest prawie pełnoletni, więc prędzej czy później plastiki dadzą o sobie znać.

e89f132a37faa.jpg

6cd1a40c35db6.jpg

6e185739ffb52.jpg

e2da1b02af688.jpg

2343d09e75336.jpg

fb94a47f68c8b.jpg

e5557b7e33194.jpg

65556df9d1299.jpg

6c7f5331e0b94.jpg

1. TurboElite.com

2. Lars Limo

3. To jest ten zielony RS? Strasznie mi się nie podoba z zewnątrz  

Znam te tematy, dlatego właśnie chcę szyć   Ponadto mam nadzieję, że w znacznym stopniu wyeliminuje to trzeszczenie plastików. Do tej pory był spokój, czasem na mrozie coś poskrzypiało... no ale samochód jest prawie pełnoletni, więc prędzej czy później plastiki dadzą o sobie znać.

Taa 3 to ten zielony chodz ta kiera z b9 do mnie nie przemawia srodek jest kotem strasznym. Co do alcantary, zrobilem kiere i miechol i jaram sie strasznie, sufit i bagaj tez juz leci w alcantare

Deska to wydatek 1500 - 2000 zł. Bez całej reszty mogę jeździć i kompletować pomału :decayed:

Co do koloru....zostanie chyba jednak seryjne LY9B. Strasznie trudna decyzja, bo zdjęcia to kilogramy fotoszopki, liczyłem na większy odzew w sprawie koloru :D . Niestety nie mam dookoła niczego w w.w. kolorach. Wzorniki są ....ujowe. 
Nie wyglądała tak źle...
R9CC6m.jpg

PS. Przyjechały DP od baq. Szpiedzy donoszą, że jakościowo nie powalają, co niestety mnie martwi. W piątek obadam temat na żywo.

4 minuty temu, Marcuz napisał:

PS. Przyjechały DP od baq. Szpiedzy donoszą, że jakościowo nie powalają, co niestety mnie martwi. W piątek obadam temat na żywo.

Na zdjeciach wyglądaja jak dzieło sztuki graty spod jego ręki 

A nie lepiej pójść w czern i czerwień.? Recaro na czerwono a deska czarna z czerwonymi przeszyciami. Widziałem tak w jednym m3 e36 był przechuj

7 minut temu, robertjudi napisał:

A nie lepiej pójść w czern i czerwień.? Recaro na czerwono a deska czarna z czerwonymi przeszyciami. Widziałem tak w jednym m3 e36 był przechuj

Nie mówię nie. Zdjęcia mile widziane.
Foteli nie ruszam na razie, bo są zbyt ładne ;) 

cinshot likes this

LY9B jest piękny jak jest mega utrzymany

Ja też miałem ly9b, może nie tak utrzymane, ale jak się umyło to banan nie schodził z gęby :)

Ty jesteś z Bochni? Tomka GTI znasz?

fafnasty likes this

Ja też miałem ly9b, może nie tak utrzymane, ale jak się umyło to banan nie schodził z gęby :)

Mam to samo przy kazdym myciu. Patrzacz na inne czarnuchy ly9b robi loda

O 16.01.2018 at 19:13, siara napisał:

Z Bochni. Nope, nie mogę coś skojarzyć, więc obawiam się, że nie.