Wszystko o air ride.
2 2

175 posts in this topic

6 minut temu, przemciotorun napisał:

A gdzie chcesz laczyc ptzednie weze? Fajny jest ten dual co mapet sprzedaje za te ok450pln  wkrecasz tylko czujniki w kazda is a dalej kabelki do zegara

myślałem je gdzieś z przodu łączyć... może za schowkiem? tak żeby w razie W był do tego dostęp

no fajny ten gajgerek, ale narazie nie ma kasy na to, za dużo już wydatków, a jeszcze mam kawałek budy do pomalowania ;), takze muszę jakoś wykombinować je w miejsce popielniczki delikatnie pod kątem w strone kierowcy, coś jak tu :

87d1f1db7962a0420c5a16f8d8edc416.jpg

Tylko żeby to zgrabniej wyglądało ;)

Pytanie z innej beczki a co w przypadku gdy bagiety wezmą na kontrole i pokapują się, że siedzi pneumatyka. Laweta? Z tego co zaslyszalem takie zawieszenie nie ma homologacji na nasze drogi? Jak to jest w praktyce panowie :eusathink:

mialem pare kontroli ale nikt az tak bardzo nie wnikal, jezdze na przeglad od chyba 3 lat i raz na przegladzie mi koles powiedzial zebym poprawil jeden waz bo lekko ociera o nadkole i zeby sie nie przetarl....

23 minut temu, uszol napisał:

Pytanie z innej beczki a co w przypadku gdy bagiety wezmą na kontrole i pokapują się, że siedzi pneumatyka. Laweta? Z tego co zaslyszalem takie zawieszenie nie ma homologacji na nasze drogi? Jak to jest w praktyce panowie :eusathink:

jak bedziesz jechał na jednej wysokośći, i nie bedziesz się przy nich bawił wysokością, to jak się pokapują? miałem kilka kontroli i nigdy nie sprawdzali co tam siedzi ;)

Wystarczy otworzyć bagażnik :-D 

2 minuty temu, uszol napisał:

Wystarczy otworzyć bagażnik :-D 

u mnie bedzie widać tylko kawałki butli i kompresor, bede mówił że mi schodzi powietrze przy naciągu i muszę jakoś pompować :D ale idzie to ogarnać tak żeby nie było nic ;) 

Ale temat ożył :D Co do kontroli policji tez mialem pare, nigdy nic nie zauwazyli, tylko raz miałem nizej niz zwykle i pytali, czemu tak nisko, a ja ze jakies czerwone sprezyny są założone, na szczescie nie spojrzeli jakie :decayed: Raz chcieli zobaczyć bagaznik, bo gasnica itp, to powiedziałem, ze urwała sie linka i niestety nie moge otworzyć, tak samo przy oględzinach auta po tym jak jakaś babka mi wjechała w dupe i przeszło bez problemów :P

A co do złaczek itp, to dobrze, ze bierzesz skręcane, nigdy już nie wziałbym "wtykanych"

A z innej beczki, robił ktoś albo myslał o pls ?:naughty: Myslałem jakby uszczelnić okucia, tzn oringi tu raczej nie sprawdzą sie, bo jednak jedna dolna strona bedzie pracowała

11 minut temu, Tobi napisał:

Ale temat ożył :D Co do kontroli policji tez mialem pare, nigdy nic nie zauwazyli, tylko raz miałem nizej niz zwykle i pytali, czemu tak nisko, a ja ze jakies czerwone sprezyny są założone, na szczescie nie spojrzeli jakie :decayed: Raz chcieli zobaczyć bagaznik, bo gasnica itp, to powiedziałem, ze urwała sie linka i niestety nie moge otworzyć, tak samo przy oględzinach auta po tym jak jakaś babka mi wjechała w dupe i przeszło bez problemów :P

A co do złaczek itp, to dobrze, ze bierzesz skręcane, nigdy już nie wziałbym "wtykanych"

no poczytałem trochę, podpytałem ludzi co jeźdzą na tym, i jednak jak składać to już na dobrych elementach, nie chciałbym do tego za często zaglądać, a i tak myślę to tak poukładać, zeby w razie w do każdej złączki mieć dojście ;)

Teraz, slepy napisał:

no poczytałem trochę, podpytałem ludzi co jeźdzą na tym, i jednak jak składać to już na dobrych elementach, nie chciałbym do tego za często zaglądać, a i tak myślę to tak poukładać, zeby w razie w do każdej złączki mieć dojście ;)

Złaczki daj sobie jedna pod kanapą tylną, drugą gdzies pod kierownią, jesli chcesz te krzyżyki :)

47 minut temu, Tobi napisał:

Złaczki daj sobie jedna pod kanapą tylną, drugą gdzies pod kierownią, jesli chcesz te krzyżyki :)

no tak właśnie myślę to ogarnąć, tylko nie wiem czy za schowkiem nie bedzie wiecej miejsca...

16 minut temu, slepy napisał:

no tak właśnie myślę to ogarnąć, tylko nie wiem czy za schowkiem nie bedzie wiecej miejsca...

Pod kanapą masz multum miejsca i mega łatwy dostęp, weze na tylną oś poprowadz tak gdzie Ci mówilem tym małym otworem, nic nie bedziesz musiał wiercić itp :)

Godzinę temu, Tobi napisał:

Pod kanapą masz multum miejsca i mega łatwy dostęp, weze na tylną oś poprowadz tak gdzie Ci mówilem tym małym otworem, nic nie bedziesz musiał wiercić itp :)

póki co wszystkie złączki zamówione, przekaźnik też, poszło zapytanie mailem o wycene tych zakówanych węży, jak tylko bedzie znośna to zamawiam, została jeszcze kwestia tego czujnika do butli, jaki kabel dać na zasilanie kompresora? do sterowania chyba 2x1,5mm bedzie aż z dość? dawaliście jakiś osobny bezpiecznik przed to? chyba kwestia ta sama co przy wzmaku?

Nie pamietam teraz na szybko jakie ja kable dawałem, a co do bezpiecznika to wsadz, ja bynajmniej u siebie mialem.

Coś tam pomału zjeżdża ;)

a44245e59890ae2051f03892bf36a9d1.jpg

15 godzin temu, slepy napisał:

Coś tam pomału zjeżdża ;)

a44245e59890ae2051f03892bf36a9d1.jpg

Ślepy jak skończysz kompletować kształtki i elementy to zrób spis w tabelce co tam ześ kupił, moze w tym roku wkońcu zajmne sie tą graciarnią o ile znajdzie sie człowiek który mi okucia ogarnie jak nalezy.

Narazie wziąłem z zapasem, ale jak wszystko poskładam, to może uda się ogarnąć jakąś rozpiskę ;)

Ma ktoś doświadczenia z systemem pls?

Tobi likes this

Ja troche na tym myslałem. Ale to za jakiś dłuższy czas i jest kwestia uszczelniania, bo jedno okucie bedzie na sztywno na tłoczystku, a drugie jednak musi sie przemieszczać i co tam wlozyc, zeby co chwile nie przepuszczało.

Kolejne fanty już u mnie ;)

70d52444a5d0e054205dc4bb39a2b011.jpg

Przekaźnik do kompresora, i tekalany wziąłem z zapasem, gdyby się okazało że będzie składane metodą prób i błędów ;)

Lipa jest z tymi hydraulicznymi wężami, ciężko znaleźć z zewnętrznym gwintem na 1/4 cala, dzisiaj poszło zapytanie do kilku kolejnych firm, mam nadzieję że w końcu się uda to gdzieś dorwać ;)

W sumie zostało tylko to i ogarnąć gdzieś czujnik do butli... I będzie można zacząć coś dłubać ;)

Ok, węże hydrauliczne już u mnie, znalazłem na OLXie gościa który ogarnie wszystko co sobie wymyślimy ;) wziąłem węże 2mb zakute z obu stron na zewnętrzny gwint 1/4 cala, także obejdzie się bez żadnych dodatkowych kombinacji ;) zrobiłem też próbę rozkręcenia i wyczyszczenia okucia, idzie elegancko, także na dniach się za to zabieram 👍5efef07f09bcae98bfda755b16a25fa7.jpg

podeslij adres do wysylki to puszcze Ci ten klej

podeslij adres do wysylki to puszcze Ci ten klej

Poszło PW ;)

11 godzin temu, slepy napisał:

znalazłem na OLXie gościa który ogarnie wszystko co sobie wymyślimy

podaj konkretny namiar na koleżkę.

Panowie, wiecie gdzie można dostać jakieś porządne poduchy ? Szukałem na e-bay ale te Air-lifty tam mają jakieś dziwne mocowania :/ może ktoś gdzieś zamawiał ?

2 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.