Wszystko o air ride.
2 2

175 posts in this topic

17 minut temu, Tobi napisał:

Podjedź gdzieś gdzie zakuwają weżę, niech Ci zakują z jednej strony 1/4 cala wewnetrzny, z drugiej zewnetrzny i wszystko, z strony gdzie bedzie wewnetrzny wkręcisz złączke 1/4 cala z wezem zwykłym 8/6mm i wsio, a z zewnatrzym wkrecisz sobie w okucie :)

no napisałem maila do kilku firm co się tym zajmują, osobiście nie bedę miał kiedy po to podjechać, czekam na odpowiedzi, w międzyczasie zbieram resztę gratów, przyciki z BMW e 36 w łączonej ramce, mam nadzieje że siądzie idealnie koło zapalniczki w tunelu 

f6d8f5504b1faf0d3a84bc5f8b0c

odwadniacz wziąłem taki jest dość nie duży i w miarę fajnie wygląda ;)

1e11d7184c42a09f1a7ad5d5a1e7

Przymierzam sie jeszcze do zakupu drugiego elektrozaworu 5/3, aby pozbyć się tych od LPG, @Tobi skąd Ty brałeś tego swojego? myślę dokupić drugiego takiego samego, po wbiciu oznaczenia w szukajkę wyskakuje ta pozycja to bedzie to samo?

http://allegro.pl/elektrozawor-5-3-4v230c-1-4-cala-do-silownikow-i5470146519.html

Nie ma już na allegro tych co ja brałem. Zauważ, ze pisze elektrozawór 5/3 1/4 cala, a tak naprawde masz 3x 1/4 cala i 2x 1/8 cala :) W opisie to dopiero pisze + te zawory nie działają tak jak powinny, tzn trzeba je w odpowiednich miejscach "zamknąć", zeby działały jako tako, tzn jak sie nie odetnie którejś drogi ( juz nie pamietam której), to przy upuszczaniu spierdala powietrze z poduch+ z butli, dlatego ten moj zawór był jeden od napełniania niezależnie przodu/tyłu i te od lpg od spuszczania  :)

6 minut temu, Tobi napisał:

Nie ma już na allegro tych co ja brałem. Zauważ, ze pisze elektrozawór 5/3 1/4 cala, a tak naprawde masz 3x 1/4 cala i 2x 1/8 cala :) W opisie to dopiero pisze + te zawory nie działają tak jak powinny, tzn trzeba je w odpowiednich miejscach "zamknąć", zeby działały jako tako, tzn jak sie nie odetnie którejś drogi ( juz nie pamietam której), to przy upuszczaniu spierdala powietrze z poduch+ z butli, dlatego ten moj zawór był jeden od napełniania niezależnie przodu/tyłu i te od lpg od spuszczania :P

to nie dobrze, to chyba póki co złożę na tych Twoich, a jak się kasa zgodzi to włożę dwa porządne 5/3 ;) 

2 minuty temu, slepy napisał:

to nie dobrze, to chyba póki co złożę na tych Twoich, a jak się kasa zgodzi to włożę dwa porządne 5/3 ;) 

Najlepiej :P U mnie spoko smigalo na tym zestawie zaworów :) Podaj adres na pw, albo na fejsie, wysle Ci gwarancje od viair`a :)

Teraz, Tobi napisał:

Najlepiej :P U mnie spoko smigalo na tym zestawie zaworów :) Podaj adres na pw, albo na fejsie, wysle Ci gwarancje od viair`a :)

tak tylko chce dać węże 8x6 , nie wiem czy nie będą za duże pod te zaworki ;), ten duży to nie problem , bo zmienie tylko końcówki, gorzej te z LPG, chyba że spusty zrobię na 6x4 , tylko jak to się będzie spisywać

2 minuty temu, slepy napisał:

tak tylko chce dać węże 8x6 , nie wiem czy nie będą za duże pod te zaworki ;), ten duży to nie problem , bo zmienie tylko końcówki, gorzej te z LPG, chyba że spusty zrobię na 6x4 , tylko jak to się będzie spisywać

Ale tam wszystko jest przecież na weze 8/6 :P Wiec nie masz co tam zmieniac, wszedzie mialem 8/6mm 

8 minut temu, Tobi napisał:

Ale tam wszystko jest przecież na weze 8/6 :P Wiec nie masz co tam zmieniac, wszedzie mialem 8/6mm 

aaa, to elegancko, myślałem ze to 6/4, no to jeszcze lepiej, to czekam na info o tych hydraulicznych wężach, domawiam resztę tekelanów, skręcane złączki i składam to w kupę , a robił ktoś z tu obecnych instalacje w miedzi? chciałbym ogarnąć delikatną zabudowę w bagaju na rurkach miedzianych właśnie, chodzi o połączenie kompresora z butlami reszta będzie pod podłogą

jeszcze jeden temat, czujnik ciśnienia do butli, brać ten? http://airride-system.pl/pl/czujniki-wy%C5%82%C4%85czniki-ci%C5%9Bnieniowe/47-czujnik-ci%C5%9Bnienia-110-145psi-viair.html, czy jest jakiś tańszy odpowiednik, i ten sam temat przekaźnika do kompresora http://airride-system.pl/pl/czujniki-wy%C5%82%C4%85czniki-ci%C5%9Bnieniowe/46-przeka%C5%BAnik-viair-do-w%C5%82-wy%C5%82-kompresora-40-amp-12v.html

30 minut temu, slepy napisał:

aaa, to elegancko, myślałem ze to 6/4, no to jeszcze lepiej, to czekam na info o tych hydraulicznych wężach, domawiam resztę tekelanów, skręcane złączki i składam to w kupę , a robił ktoś z tu obecnych instalacje w miedzi? chciałbym ogarnąć delikatną zabudowę w bagaju na rurkach miedzianych właśnie, chodzi o połączenie kompresora z butlami reszta będzie pod podłogą

jeszcze jeden temat, czujnik ciśnienia do butli, brać ten? http://airride-system.pl/pl/czujniki-wy%C5%82%C4%85czniki-ci%C5%9Bnieniowe/47-czujnik-ci%C5%9Bnienia-110-145psi-viair.html, czy jest jakiś tańszy odpowiednik, i ten sam temat przekaźnika do kompresora http://airride-system.pl/pl/czujniki-wy%C5%82%C4%85czniki-ci%C5%9Bnieniowe/46-przeka%C5%BAnik-viair-do-w%C5%82-wy%C5%82-kompresora-40-amp-12v.html

Co do właczania/wylaczania kompresora Ci nie pomoge, bo ja miałem na przycisk ( zapobiegawczo), pozniej mialem zrobic, ale jak to zawsze bywa nie było kiedy. Znajomy miał na pretostacie zwykłym :)

2 minuty temu, Tobi napisał:

Co do właczania/wylaczania kompresora Ci nie pomoge, bo ja miałem na przycisk ( zapobiegawczo), pozniej mialem zrobic, ale jak to zawsze bywa nie było kiedy. Znajomy miał na pretostacie zwykłym :)

coś tam popatrzyłem , schemat już mam tylko kwestia dogrania czy to musza być te cześći od Mapeta, czy idzie dorwać jakieś tańsze odpowiedniki, czy lepiej wziąść te lepsze i mieć spokój ;) ja i tak plus puszczę po zapłonie przez przekaźnik właśnie ;)

cisnieniowki poszukaj z regulacja, mapet ma jakis zestaw do samoregulacji wysokosci opartej wlasnie na takich dwuch cisnieniowkach, ale poszukaj na internetach bo sa tansze, taksamo jak nie masz przekaznika to szukaj zeby byl 40A/12v nie musi byc z napisem viair bo placisz za firme

Jak chcesz taniej, to pretostat za 20 zł i jest :decayed:
Ale faktycznie, tak jak Przemek pisze płaci sie dużo za firme niestety.
Chociażby te butle co masz odemnie, wygladają zupełnie jak te Viair`a a nie kosztują po 900 zl :P

cisnieniowki poszukaj z regulacja, mapet ma jakis zestaw do samoregulacji wysokosci opartej wlasnie na takich dwuch cisnieniowkach, ale poszukaj na internetach bo sa tansze, taksamo jak nie masz przekaznika to szukaj zeby byl 40A/12v nie musi byc z napisem viair bo placisz za firme

Taki będzie ok? Czy musi mieć taki sam schemat jak ten z viaira?

698a40bb9bbd135494082b5aa7710f5e.jpg

Co do tej ciśnieniowki, jak to wpisać na allegro? Jak daje wyłącznik ciśnieniowy to znajduje mi te duże do zwykłego kompresora

Przekaznik jak najbardziej oki viair ma tylko styk zwierny ten co wkleiles ma zwierny i rozwierny. Rozwiernego poprostu nie wykorzystasz. Co do cisnieniowki sprobuje poszukac jakoegos foto jak bede w domuto moze bedzie widac jakies oznaczenia

13 minut temu, przemciotorun napisał:

Przekaznik jak najbardziej oki viair ma tylko styk zwierny ten co wkleiles ma zwierny i rozwierny. Rozwiernego poprostu nie wykorzystasz. Co do cisnieniowki sprobuje poszukac jakoegos foto jak bede w domuto moze bedzie widac jakies oznaczenia

No to spoko, w takim razie przekaźnik zamawiam, co do ciśnieniówki, włąsnie u mapeta na stronie jest numer na fotce, ale na allegro nic nie znajduje pod nim :/ dzisiaj pozamawiam węże i złączki i zostaje czekać na te zakuwane węże, a orientujesz się jakiej długośći wziąść te węże żeby wystarczyły od okucia do bagazika? 1mb wystarczy, czy lepiej wziąść z zapasem?

Muszę jeszcze napisać do gośćia, ale wydaje mi się że po ściągnieciu tej nakrętki z czwórnika bedzie można spokojnie nakręcić tego węża hydraulicznego...

ef0c88d844d8926f803901ca734c

Przez co udało by się pozbyć kolejnych trójników, bo dałbym takiego i z jednego by szlo zasilanie, dwa na rozejście na poszczególne koła, i czwarty do manometru

Nie da rady tak zrobic z ta zlaczka. 1m moze byc za krotko bo musisz zostawic luzuz 40 cm przy amorze. jak bardzo Ci sie nie spieszy to kolo swiwt moge ci wyslac klaj do zlaczek za jakies tam smieszne pieniadze... ogilnie odtluszczasz smarujesz skrecasz dociagasz i amen :)

11 minut temu, przemciotorun napisał:

Nie da rady tak zrobic z ta zlaczka. 1m moze byc za krotko bo musisz zostawic luzuz 40 cm przy amorze. jak bardzo Ci sie nie spieszy to kolo swiwt moge ci wyslac klaj do zlaczek za jakies tam smieszne pieniadze... ogilnie odtluszczasz smarujesz skrecasz dociagasz i amen :)

no to lipa to i tak trzeba bedzie dać dodatkowe złączki i tak, miałem nadzieje że uda, zostaje jeszcze taka opcja ten czwórnik

http://allegro.pl/czwornik-zlaczka-pneumatyczna-ww-1-4-i6067959611.html

i do niego te złączki

http://allegro.pl/zlaczka-prosta-skrecana-pneumatyczna-gz-1-4-8-6-i5975403152.html

a węże zamówić żeby miały z obydwu stron zewnętrzny gwint ;)

Spoko z tym klejem się dogadamy, ja i tak wcześniej tego nie poskładam na gotowo, bo i tak jeszcze muszę okucia rozbierać i oddać do malowanie, bo są stalowe i niezabezpieczone przez sezon u Tobiego, zaszły delikatnie rudą ;) Butle zresztą też chcę ogarnąć, a powiedz mi gdzie ten klej się daje do każdej skręcanej złączkin na gwint? czy w które miejsce?

Jakich zlaczek uzyjesz to juz od Ciebie zalezy twoja opcja jest spoko. Tylko wtedy jak czwornik z gwintem 1/4 wew. To weze z dwoch stron musza moec 1/4 zew. i tak samo te redukcje na poliuretan czy tekalan z gwintem zew. Klej nakladasz na jedna ze zlaczek ta z gwintem zew. Ale odtluszczasz oby dwie

Godzinę temu, przemciotorun napisał:

Jakich zlaczek uzyjesz to juz od Ciebie zalezy twoja opcja jest spoko. Tylko wtedy jak czwornik z gwintem 1/4 wew. To weze z dwoch stron musza moec 1/4 zew. i tak samo te redukcje na poliuretan czy tekalan z gwintem zew. Klej nakladasz na jedna ze zlaczek ta z gwintem zew. Ale odtluszczasz oby dwie

no co do tych zewnętrznych gwintów to wiem, i nie bedzie z tym problemu bo goście zakuwają na zamówienie ;) myślisz że 1,5mb wystarczy czy lepiej wziąść z zapasem 2mb? bo którędy od tylnych kół najlepiej to przeciągnać pod siedzisko kanapy? czy jest jakieś przejście bezpośrednio do bagażnika?

a do tych też się używa tego kleju?

51936d0e428aa93c1c63451457df

Do tych nie uzywa sie kleju. Ja przepuscilem weze tak z 15 cm od dolu nadkola i praktycznie wyszlem na poziomie pod kanapa. Ja bym chyba byl blizszy tych 2m na strone. Policz jakie i ile zlaczek mniej wiecej bys potrzebowal na 1/4 oprocz przejsc na wezyki. Trojniki czworniki redukcje ewentualnie zlaczki przy butli na miedz bo cos o tym pisales i czy miedz 6 czy 10. I daj na pw

11 minut temu, przemciotorun napisał:

Do tych nie uzywa sie kleju. Ja przepuscilem weze tak z 15 cm od dolu nadkola i praktycznie wyszlem na poziomie pod kanapa. Ja bym chyba byl blizszy tych 2m na strone. Policz jakie i ile zlaczek mniej wiecej bys potrzebowal na 1/4 oprocz przejsc na wezyki. Trojniki czworniki redukcje ewentualnie zlaczki przy butli na miedz bo cos o tym pisales i czy miedz 6 czy 10. I daj na pw

Tam jest jakaś ori dziura? czy trzeba robić?

Od zewnatrz jest spora ori zaslepka ale w sierodku noc nie znalazlem i woercilem. W guzikach bedziesz zmienial podswietlenie czy zostawiasz pomarancz?

Tak by to wyglądało u mnie czerwone to zakuwane weze, reszta na czarnym tekalanie tylko zamiast trojnikow dałbym czwornik i odrazu wypuscic sygnał na manometr ;)

cd1f9ca4a50102e307d121c26caa0ca4.jpg

A gdzie chcesz laczyc ptzednie weze? Fajny jest ten dual co mapet sprzedaje za te ok450pln  wkrecasz tylko czujniki w kazda is a dalej kabelki do zegara

12 minut temu, przemciotorun napisał:

Od zewnatrz jest spora ori zaslepka ale w sierodku noc nie znalazlem i woercilem. W guzikach bedziesz zmienial podswietlenie czy zostawiasz pomarancz?

Nie no bedę chciał zmienić , będą w dość widocznym miejscu także musi się to komponować, dużo z tym roboty?

Z tego co pamietam dosc proste tyllo trzeba moec sprawne raczki. Zakladalem chyba male diody z podswietlenia jakiegos starego radia od audi. Chyba mam jakoes jeszcze jak cos tylko wylutowac trzeba

2 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.