Wszystko o air ride.
2 2

175 posts in this topic

Siema Byki  :hi:

Temat niby przerabiany ale szczegolow brak.

Kto mial aira w a4 b5 i chcial by sie wypowiedziec o swoim zestawie, wszystkie plusy i minusy.

Co zalozyc zeby bylo git i sie nie rozsypalo po kilku dniach.

Ceny, alternatywy i moĹźliwosci.

Chce zlozyc aira i dlatego zakladam ten temat. Nie musi byc szybki, wazne zeby byl dobrze zrobiony i z glowa. Zeby dalo sie na tym normalnie jezdzic i opuscic auto na zlocie/spocie.

Mam nadzieje ze ktos sie wypowie w tym temacie  :decayed:

[glow=red,2,300]KONKRETY[/glow]

PrzĂłd:

- poduchy 170/3 (rubena, dunlop)

Kto mial aira w a4 b5 i chcial by sie wypowiedziec o swoim zestawie, wszystkie plusy i minusy.

Chce zlozyc aira i dlatego zakladam ten temat. Nie musi byc szybki, wazne zeby byl dobrze zrobiony i z glowa. Zeby dalo sie na tym normalnie jezdzic i opuscic auto na zlocie/spocie.

miałem mapetowy zestaw działał góra dół - właściwości jezdne -żenada!

będę kompletował zestaw do siebie, na grubym hamerykanskich poduchach, na okuciach własnej produkcji, mam zamiar ogarnąć też układ poziomowania auta w zależności od przechyłu, ale to juz 2k16 :kox:

miaĹem mapetowy zestaw dziaĹaĹ gĂłra dóŠ- wĹaĹciwoĹci jezdne -Ĺźenada!

bÄdÄ kompletowaĹ zestaw do siebie, na grubym hamerykanskich poduchach, na okuciach wĹasnej produkcji, mam zamiar ogarnÄÄ teĹź ukĹad poziomowania auta w zaleĹźnoĹci od przechyĹu, ale to juz 2k16 :kox:

Wincyj szczegolow!  :decayed:

Post dodany: [time]1445624827[/time]

Np. takie klocki. Co dobre a co zle  :kox:

http://allegro.pl/zawieszenie-air-ride-i5739167942.html

http://allegro.pl/air-ride-airride-okucia-poduszki-a4-b5-b6-b7-i5734750201.html#thumb/3

http://olx.pl/oferta/airride-volkswagen-passat-b5-fl-zestaw-viair-metal-work-CID5-IDcai1f.html

rubena to shit

rubena to shit

Czorny why?  :grin: A co dobre?

rubena to shit

Czorny why?  :grin: A co dobre?

lipne właściwości jezdne, bardziej idą w szerz niż w górę, lepszy dunlop

miaĹem mapetowy zestaw dziaĹaĹ gĂłra dóŠ- wĹaĹciwoĹci jezdne -Ĺźenada!

bÄdÄ kompletowaĹ zestaw do siebie, na grubym hamerykanskich poduchach, na okuciach wĹasnej produkcji, mam zamiar ogarnÄÄ teĹź ukĹad poziomowania auta w zaleĹźnoĹci od przechyĹu, ale to juz 2k16 :kox:

tez mialem mapetowy zestaw i nie bede nic pisal poprostu skopiuje

wlasciwosci jezdne - zenada

ogolnie moze i poduszki rubena nie sa zle, ale wszyscy pakuja 130 a one sa za male do b5!!! nosnosc ich jest za mala do b5 dla tego raz - nie ida do gory a w szerz, dwa - auto dobija jak glupie na nierownosciach nawet przy 6barach, przod to podstawa 6" + dobry amor, 6,5" tez wchodza bez ocierania (oczywiscie mowa o przodzie)

Ciekawy temat. BÄdÄ ĹledziĹ :)

te grube poduchy to jakie np?

bo wĹaĹnie paczka mi siÄ kompletuje w hameryce, viair 444c x2 juĹź mam to moĹźe bym i domĂłwiĹ poduchy tylko czego szukaÄ? :decayed:

Wlasnie chopy. Okreslmy szczegoly. Zebym i ja wiedzial co kupic  :naughty:

Kompresor brac viaira? Czytalem ze biora np z nivo e39  :kox:

Post dodany: [time]1445772551[/time]

te grube poduchy to jakie np?

bo wĹaĹnie paczka mi siÄ kompletuje w hameryce, viair 444c x2 juĹź mam to moĹźe bym i domĂłwiĹ poduchy tylko czego szukaÄ? :decayed:

Ile dales za tego viaira?

za 2 293$

Ciekawie przerobiony zderzak ;)

Jeszcze rok temu widywaĹem jÄ pod uczelniÄ, zderzak byĹ seryjny i bez aira, nigdy nie mogĹem zĹapaÄ wlaĹciciela.

Ciekawie przerobiony zderzak ;)

Jeszcze rok temu widywaĹem jÄ pod uczelniÄ, zderzak byĹ seryjny i bez aira, nigdy nie mogĹem zĹapaÄ wlaĹciciela.

Byki co to za ot?  :naughty:

Jak wyglada sprawa osuszacza i naolejacza do aira? I czy to mega potrzebne?

naolejacz jak masz lepsze zawory to raczej nie potrzebny, zreszta jak by sie cos dzialo z zaworami to mozesz ja zdjac i i je bezposrednio przesmarowac, ja nie uzywam, osuszacz napewno musi byc jak chcesz latac caly rok, ogolnie zbiera wode ktora powstaje w skutek ochladzania sie cieplego powietrza pchanego z kompresora a normalne ze jak osuszacz wody nie wylapie i pojdzie w uklad to przy minusowych temp woda moze marznac i moga byc problemy....

Post dodany: [time]1445888487[/time]

KONKRETY

PrzĂłd:

- poduchy 170/3 (rubena, dunlop) Zakute okoĹo 300zĹ sztuka

???

naolejacz jak masz lepsze zawory to raczej nie potrzebny, zreszta jak by sie cos dzialo z zaworami to mozesz ja zdjac i i je bezposrednio przesmarowac, ja nie uzywam, osuszacz napewno musi byc jak chcesz latac caly rok, ogolnie zbiera wode ktora powstaje w skutek ochladzania sie cieplego powietrza pchanego z kompresora a normalne ze jak osuszacz wody nie wylapie i pojdzie w uklad to przy minusowych temp woda moze marznac i moga byc problemy....

Post dodany: [time]PaĹşdziernik 26, 2015, 20:41:[/time]

KONKRETY

PrzĂłd:

- poduchy 170/3 (rubena, dunlop) Zakute okoĹo 300zĹ sztuka

???

Jakie zawory najlepiej? Chodzi mi o sterowanie przod/tyl. Butla? Przewody?

A z poduchami tak mi sie machnelo  :kox:

Post dodany: [time]1445960405[/time]

Gdzie mozna kupic jakos tanio kompresory viaira? Albo innej firmy co dadza rade?

W zaworach chyba glownie chodzi o przepustowosc co przeklada sie na szybkosc dzialania ja mam u siebie zawory 1/4 i w zupelnosci mi starczaja maja przepystowosc cuyba 2000l/s. Mam w domu tez zawory chyba 3/4 i one maja 1200

Zebyscie mieli jakies porownanie w praktyce kompresor viair 380 pompuje mi butle 10l do cisnienia 5,5-6bara w ok 45s starczy mi to do podniesienia auta przodu do 4barow i tylu 2,2bara wysokosci zmierze jak nede w garazu....

Co do tanich kompresorow to chyba tylko zakup wiekszej ilosci w usa...

WysĹane z mojego C6903 przy uĹźyciu Tapatalka

Ale spokojnie jdzie jechac mysle ze to cos ok 62-63cm do blotnika

A mozesz napisac jakie graty dokladnie kompletujesz?  :naughty:

Kompresor: viair 380

Butla: 10l

Zawory: 1/4 jaka firma?

Poduchy przod i tyl: ?

Okucia: ?

I jakie kable dojebales? Przy okuciach dales oplot?

ja nic nie kompletuje.... ja na tym smigam juz drugi rok :)

zawory nie pamietam jakie firmy

poduszki przod bosses 6,5"/2

tyl rubeny 130/3

kable elektryczne czy weze?

zasilanie sprezarki jakims grubym 2,5mm albo jeszcze grubszym cala reszta cienkimi

weze - poliuretan czy poliamid 10/8 + weze hydrauliczne zbrojone 8mm srednica wew. po 50cm od kazdego amora

dodatkowo w osce z tylu jak sie ma wpiecie wezy w dolne okucie bardzo ciezko podlaczyc np poliuretan bezposrednio do okucia bo ruch amora gora/dol jest spory i gnie waz

ja nic nie kompletuje.... ja na tym smigam juz drugi rok :)

zawory nie pamietam jakie firmy

poduszki przod bosses 6,5"/2

tyl rubeny 130/3

kable elektryczne czy weze?

zasilanie sprezarki jakims grubym 2,5mm albo jeszcze grubszym cala reszta cienkimi

weze - poliuretan czy poliamid 10/8 + weze hydrauliczne zbrojone 8mm srednica wew. po 50cm od kazdego amora

dodatkowo w osce z tylu jak sie ma wpiecie wezy w dolne okucie bardzo ciezko podlaczyc np poliuretan bezposrednio do okucia bo ruch amora gora/dol jest spory i gnie waz

Czesiek krzyknal za przod 6,5"/2 i 130/3 1800zl.

Gdzie ogarniales okucia?

Pierwszy zestaw mialem od mapeta ale nie dalo sie na tym jechac i przod po konsultacji z paroma osobami zlozyl mi czeslaw, tyl zostal od mapeta

tanie kompresory sobie odpusc, miałem ten chinski, to butle 10l~ pompał mi chyba z 3 min, po czym był gorący, że nie szło dotknąć, po paru cyklach rozleciał sie plastikowy tłoczek, gdzie swir na viair, napompowal butle chyba, ze 3 razy w tym samym czasie :grin:

moze cos komus sie przyda

http://b5battalion.pl/forum/sprzedam-18/zawory-air-ride/msg20147/#msg20147

polecam ten klej/uszczelniac loctite, zayebista spraw, i bez zadnych pakul czy teflonu, mam wszystko skrecone na niego i nawet jak mi zlaczka pekla w zdloz skrecilem na niego i trzyma 100%

2 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.