B5 event

Dom czy mieszkanie? Odwieczne pytanie
2 2

478 posts in this topic

Ogrze spadaj stamtÄd :decayed: Dawaj do mnie za 60kzĹ masz 1h i moĹźesz penthaĹs stawiaÄ :decayed:

Po tygodniu zawracania Ci gĹowy byĹ dopĹacaĹ abym wracaĹ pod KrakĂłw ;-)

MaĹo rezaczy w okolicy wiÄc daĹbym rade :decayed:

Ze mnie taki rezacz jak z koziej dupy trÄbka ;-)

A co myĹlicie o domach szkieletowych/kanadyjskich? 

Ja na wiosne mam zamiar zaczÄÄ budowÄ o ile dostane kredyt. Dzialka juz jest ale strasznie hujowy uklad bo 23x130 m. I wlasnie w systemie szkieletowym, gĹĂłwnie dlatego Ĺźe czas budowy jest baardzo krĂłtki i ze mam znajomego ktĂłry takie domy stawia i sam w takim mieszka. Pewnie zaraz polecÄ hejty ze wiatr mi chatÄ porwie albo korniki wpierdola ale huj tam ;)

Ps gdyby ktos chciaĹ dziaĹkÄ w poznaniu 3000m2 to zapraszam ;)

WysĹane z mojego ALE-L21 przy uĹźyciu Tapatalka

Ten ukĹad nie taki zĹy, przed domem i za domem bÄdziesz miaĹ duĹźo miejsca. Ja mam 27 x 36.

Ja mieszkaĹem od urodzenia w blokach jakieĹ 6 lat, później pod miastem w domu jednorodzinnym, teraz mieszkam w chuj chuj od miasta 40km w sumie od czegoĹ co w peĹni moĹźna miastem nazwaÄ i co? W planach mam mieszkanie w mieĹcie, w bloku, jest to dla mnie wygodne i narazie nic wiÄcej nie potrzebujÄ, a na tyle ile przebywam do tej pory w blokach - znajomi itp to nigdy Ĺźadnego problemu nie spotkaĹem ;)

Ale jakby byĹo mnie staÄ to na obrzeĹźach miasta mĂłgĹbym mieÄ chatÄ  :decayed:

swoją drogą, rzeźbił ktoś meble z palet?

swojÄ drogÄ, rzeĹşbiĹ ktoĹ meble z palet?

Na DOMO+ widziaĹem program gdzie robili róşne cuda, moĹźesz poszukaÄ na googlach. Dla studenta dobry klimat ale jakoĹ tak za spartaĹsko ;-)

Na DOMO+ widziaĹem program gdzie robili róşne cuda, moĹźesz poszukaÄ na googlach. Dla studenta dobry klimat ale jakoĹ tak za spartaĹsko ;-)

dokĹadnie, moim zdaniem to takie meble to do jakiegoĹ baru siÄ nadajÄ ;) ew. do garaĹźu  :P

dokĹadnie, moim zdaniem to takie meble to do jakiegoĹ baru siÄ nadajÄ ;) ew. do garaĹźu  :P

ja ogarniaĹem meble z palet. KaĹźdy myĹli Ĺźe to takie hop-siup. JeĹli nie chcesz by siÄ drzazgi wpijaĹy w dupsko to sporo roboty i szlifowania, usuwanie rozwarstwieĹ i zadzorĂłw. Palety muszÄ byÄ dobre. Niezawilgocone z caĹymi deskami. JeĹli wpadnie Ci do gĹowy jakaĹ przerĂłbka to palety ciÄĹźko rozbiÄ. Nie jest to 5 sekund roboty i tanio teĹź nie wychodzi jak by siÄ wydawaĹo. JuĹź pomijajÄc samÄ paletÄ to materiaĹy, a raczej dodatki to kosmos.

RobiĹem takie rzeczy na handel. KoĹa do stolikĂłw jeĹli do domu to kauczkowe/gumowe i Ĺźeby wyglÄdaĹy ok 50-70zĹ 4szt. Dobre farby/impregnaty i stos papieru trzeba kupiÄ. O pracochĹonnoĹci to nawet nie mĂłwiÄ.

Do mnie jakoĹ nie przemawiajÄ takie meble, moĹźe na rysunkach w nowobogackich loftach wyglÄdajÄ ok, ale do salonu bym ich nie wstawiĹ.

by Note4

chce zrobić tylko podwyższenie materaca lajk to:

dzg25a2e26064e509cca13385d83e93a12e.jpg

Tyle hajsu na nas kroisz a na Ĺóşko dziadujesz? :grin:

Tyle hajsu na nas kroisz a na łóżko dziadujesz? :grin:

podoba mnie sie to  :naughty:

Czorny, laski na to lecÄ ?

Jak mówimy o paletach to takie coś jak najbardziej

pallet-sofa.jpg

Btw. poznałem gościa na weselu ktĂłry ma zajebistą opcję na postawienie taniego domu, konkretnie 4 kontenery złączone razem, wszystko przychodzi gotowe za wielkiej wody. Wszystko zrobisz jak w domu z cegły i drewna pytanie czy w twojej podświadomości nie będzie Ci przeszkadzać Ĺźe masz dom ze stali  :decayed:

why- ja mieszkam w DE w takim mieszkaniu z kontenerĂłw - 4 poĹÄczone ze sobÄ - parter i piÄtro. Ĺciany sĹyszÄ wszystko, sĹaba izolacja, szybko siÄ wychĹadza ale latem odziwo nie nagrzewa siÄ za bardzo. 4 kontenery to nie jest dom ale mieszkanie - jak dobrze pamiÄtam 25mkw + gĂłra tak samo. MoĹźna w tym mieszkaÄ ale wolaĹbym normalne mieszkanie murowane jak miaĹem wczeĹniej ;) Po za tym "budynek" pracuje na tyle, Ĺźe po pĂłĹtora roku uĹźytkowania naleĹźÄ siÄ poprawki, jakieĹ pÄkniÄcia na Ĺcianach, sufitach, naprÄĹźone ramy drzwi...

mef, obczaj sobie domy kanadyjskie, u mnie w okolicy coraz częściej widziane

i tak dojdziecie do wniosku ze najlepsze murowane :grin:

CaĹe Ĺźycie w murowanej 100 letniej chacie, i jakoĹ mnie nie ciÄgnie do tego :-)

WysĹane z mojego ALE-L21 przy uĹźyciu Tapatalka

Mi chodziło tylko o tanią koncepcję na dom, ja mieszkam od zawsze w murowanym i niech tak zostanie, chyba Ĺźe kanadyjczyk  :kox:

Jak bym mial sie budowac to wybral bym dom z bali zajebiste sa ...

Dom jak budowaÄ to samemu i pilnowaÄ fachowcĂłw.

Z racji branĹźy turlam siÄ po domach i powiem wam Ĺźe deweloperzy to czasem takie maniany odstawiajÄ Ĺźe kuĹşwa ani Ĺciany ani podĹogi proste. WnÄki siÄ rozchodzÄ, albo schodzÄ. W pizz z duu z takÄ robotÄ za miliony.

Paaanie! Z tego nie bÄdÄ szczelaÄ :decayed::grin:

Stolarz przytnie i teĹź bÄdzie.

U mnie w mieĹcie od developera bezczynszowe mieszkanie surowy stan ok 200-250tyĹ za ok 70metrow... poraĹźka,  dlatego szukam uĹźywki domu lub nowka...

WysĹane z mojego SM-J500FN przy uĹźyciu Tapatalka