B5 event

Dom czy mieszkanie? Odwieczne pytanie
3 3

525 posts in this topic

Grohe. Na 2 baterie + zestaw podtynkowy prawie 2,5k zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a okno miales tak zaplanowane?ja chyba wolalbym bez na wiosne ruszam z grubym remontem i u mnie w lazience sa 2 bede wywalal lub ewentualnie 1 wzdluzne waskie

Wiesz tak było w projekcie i w zasadzie się zastanawialiśmy czy go nie zlikwidować ale w ten sposób przód domu słabo by wyglądał.

Ryba co to znaczy na wełnę? Będzie stelarz zrobiony i wnętrze zabudowy będzie wyłożone fireroc od rockwoola. Kominek narożny jest do tego 2 kratki narożne. Myśle ze efekt wow będzie robił kominek

6 minut temu, Wandej napisał:

Wiesz tak było w projekcie i w zasadzie się zastanawialiśmy czy go nie zlikwidować ale w ten sposób przód domu słabo by wyglądał.

Ryba co to znaczy na wełnę? Będzie stelarz zrobiony i wnętrze zabudowy będzie wyłożone fireroc od rockwoola. Kominek narożny jest do tego 2 kratki narożne. Myśle ze efekt wow będzie robił kominekemoji6.png

chodzi mi właśnie o komorę wewnętrzną .robi się ją z płyt krzemieniowo-wapiennych .dawniej robiło sie ją z wełny .podrzuć fotki jak bedziesz go montował .

Ryba co to znaczy na wełnę? Będzie stelarz zrobiony i wnętrze zabudowy będzie wyłożone fireroc od rockwoola. Kominek narożny jest do tego 2 kratki narożne. Myśle ze efekt wow będzie robił kominek

chodzi mi właśnie o komorę wewnętrzną .robi się ją z płyt krzemieniowo-wapiennych .dawniej robiło sie ją z wełny .podrzuć fotki jak bedziesz go montował .

Ja tego nie będę robił. Calosc wykończenia robi mi kumpel z pracy który tak dorabia. Jak ustawi wszystko to wrzuce w wątku foto. Taka płyta wystarczy bez wełny? Drogie to ustrojstwo? Wełna o której pisałem do 300zl za 6m2

13 minut temu, Wandej napisał:

Ja tego nie będę robił. Calosc wykończenia robi mi kumpel z pracy który tak dorabia. Jak ustawi wszystko to wrzuce w wątku foto. Taka płyta wystarczy bez wełny? Drogie to ustrojstwo? Wełna o której pisałem do 300zl za 6m2

te płyty są drogie ale na prawdę warto je zamontować .wełna sie rozszczelnia ,i topi sie klej .i śmierdzi potem z kominka .nie dawno przerabialiśmy taki kominek.babka nie paliła w kominku bo cały czas śmierdziało .przerobiliśmy jej i ma spokój .na cały kominek wyjdzie ci za te płyty ok 800 zł .wełna wytrzymuje do 300 *C a te płyty coś ok 1000 * C.jak coś to dzwoń ,pisz .doradzimy .a dolot powietrza z zewnątrz masz ?

Na gotowo

2dfc47db44b85a12d85e9a772c435801.jpg

964c4d350812c8dd0e8f3f456f998af6.jpg

102688439d5242dca28e417a41533cce.jpg

be69cd29bba4c81e6091c750126cf731.jpg

66070600c5215aa14d1afa10f66541b0.jpg

Mozesz napisać co to za model plytek?

Pany...... 

Będę budował parterówKE bez piwnicy, łączna powierzchnia już z garażem 200m2 

Jaka kasę byście szykowali na robotę i materiały, począwszy od zgarnięcia chumusu po wieniec i ścianki działowe? Pod okap 3,4m wysokości, dachu i stropu nie liczymy. 

Ja założyłem sobie pewna kwotę ale dzisiaj mi koleś powiedział że za dużo liczę.. 

Pytanie tak z czystej ciekawości.

Pany...... 

Będę budował parterówKE bez piwnicy, łączna powierzchnia już z garażem 200m2 

Jaka kasę byście szykowali na robotę i materiały, począwszy od zgarnięcia chumusu po wieniec i ścianki działowe? Pod okap 3,4m wysokości, dachu i stropu nie liczymy. 

Ja założyłem sobie pewna kwotę ale dzisiaj mi koleś powiedział że za dużo liczę.. 

Pytanie tak z czystej ciekawości.

Zalezy jaki standard ale tak minimum 400k bez ogarnięcia dzialki

8 minut temu, Wandej napisał:

Ogarnij się :grin: 

ławy, fundament, ściany nośne i działowe,  wylanie wieńca i tyle a nie na gotowo 

Ogarnij się :grin: 

ławy, fundament, ściany nośne i działowe,  wylanie wieńca i tyle a nie na gotowo 

Co Ty mówisz. U mnie 330k stan deweloperski z garażem oddzielnym 36m2. Oczywiście wszystko ocieplone i struktura. W tym są już konkretne okna ocieplenie dachu piana tynki elektryka itp. Także narazie włożyłem około 400k i została kuchnia i łazienka na gorze + oczywiście urządzenie sypialni RTV itp

2 minuty temu, Wandej napisał:

Co Ty mówisz. U mnie 330k stan deweloperski z garażem oddzielnym 36m2. Oczywiście wszystko ocieplone i struktura. W tym są już konkretne okna ocieplenie dachu piana tynki elektryka itp. Także narazie włożyłem około 400k i została kuchnia i łazienka na gorze + oczywiście urządzenie sypialni RTV itp

Mordo .... 

Ja się pytam ile liczyć na te prace i materiał a nie ze tylko na to wystarczy 400k:grin:

Ile szacunkowo będzie kosztowało wykonanie wykopu pod fundament, ławy,  fundamentu,  wylewki chudziaka, ściany nośne i działowe plus wylanie wieńca?  Dom o powierzchni 200m2

Kurwa Z 50-60k

Duffy jak znajdziesz ogarnietego goscia z koparkat to w dzien spokojnie wszystko zrobi i max 1000zl zaplacisz :)

fundament policz sobie m3 i pomnoz przez cene  m3 betonu (ok220zl) i drugie tyke dodaj na zbrojenia i ewentualne szalunki

SSciany jak ssobie liczylem po skończeniu budowy to wychodzi m2 130zl na gotowo z murarzem i materiałem.  

Cos to pisz pw :) jest duzo rzeczy na ktorych mozna zaoszczedzic :)

też bym z grubsza założył jak Oszukista:thumbup:

możesz to łatwo policzyć bo przecież masz projekt, na stronach producentów pustaków masz podane ilości jakie wchodzą na m2, fundamenty też tak policzysz, materiał na ławy i wieniec - u mnie np metr betonu b25 to 200-250pln z gruszko-pompą,  za drut na całość dałem 4000pln, jedynie ceny robocizny musisz ustalić

Proste :)

TYle ze wg mnie na fundament zazbrojony spokojnie. B20 styknie :)

BTW z czego budujesz? Jakie grubości ścian?

Beton komórkowy, nośne 24, działowe 12cm. 

Ogólnie ja mam firmę umówioną, w moim zakresie jest zgarnięcia humusu i tyle, później wchodzą oni i na poszczególnych etapach się rozliczamy za robotę. Kwestia materiałów jest kwestia otwarta oni mogą dać swoje ceny z hurtowni z którymi współpracują, ja mogę dać materiały od siebie jeśli znajdę taniej. Bloczki na fundamenty będę miał np prosto od producenta. 

Damian ja wolę dać lepsze materiały podczas budowy i mieć święty spokój na przyszłość. Więc też zaplanowałem zbrojona ławę i beton b25. 

Duffy przemysl sobie.gdzie pojda odplywy i instalacje i sobie zabezpiecz stytopianrm zebys pzniej nie musial przez findament kuc

Teraz, duffy napisał:

Beton komórkowy, nośne 24, działowe 12cm. 

Ogólnie ja mam firmę umówioną, w moim zakresie jest zgarnięcia humusu i tyle, później wchodzą oni i na poszczególnych etapach się rozliczamy za robotę. Kwestia materiałów jest kwestia otwarta oni mogą dać swoje ceny z hurtowni z którymi współpracują, ja mogę dać materiały od siebie jeśli znajdę taniej. Bloczki na fundamenty będę miał np prosto od producenta. 

Damian ja wolę dać lepsze materiały podczas budowy i mieć święty spokój na przyszłość. Więc też zaplanowałem zbrojona ławę i beton b25. 

Nie chodzili mi o materialy a glownie o koszty robocizny. Ile Ci firma powiedziala za robote?

Nie chce się bawić w rachunki co do tysiąca ale policzek to sobie faktycznie w ten sposób. 

zakładałem na materiały i ten zakres prac około 80k, ale widzę że faktycznie może się uda coś z tego zaoszczędzić. 

1 minutę temu, Damian napisał:

Duffy przemysl sobie.gdzie pojda odplywy i instalacje i sobie zabezpiecz stytopianrm zebys pzniej nie musial przez findament kuc

Nie chodzili mi o materialy a glownie o koszty robocizny. Ile Ci firma powiedziala za robote?

Około 25tys. 

Teraz, duffy napisał:

Nie chce się bawić w rachunki co do tysiąca ale policzek to sobie faktycznie w ten sposób. 

zakładałem na materiały i ten zakres prac około 80k, ale widzę że faktycznie może się uda coś z tego zaoszczędzić. 

Duzo mniej :) ja bym to zrobil inaczej i duzo taniej :)-na tych samych materialach

2 minuty temu, duffy napisał:

Około 25tys. 

No to do tego dolicz material :)

1 minutę temu, Damian napisał:

Duzo mniej :) ja bym to zrobil inaczej i duzo taniej :)-na tych samych materialach

Rozwiń swoją myśl :eusathink:

ze 100k musisz imo liczyć z robotą

13 minut temu, Linarr napisał:

No to miedzy waszymi szacunkami mamy 40k roznicy. Ja to sobie po nowym roku policze tak jak Michał mówi 

daffy niech ci firma zrobi poprostu kosztorys .i wg kosztorysu sobie posprawdzasz ich ceny materiałów i robocizny .

27 minut temu, Linarr napisał:

120k to już z dachem, kominami itd;) 

20 minut temu, duffy napisał:

Ja to sobie po nowym roku policze tak jak Michał mówi 

daj znać jak Ci to wyjdzie;) no i później ile to faktycznie kosztowało;)

Ile kosztowało to dopiero w czerwcu :thumbup:

120 z dachem i kominami biorę w ciemno.