Polerka lakieru, akcesoria, pasty
3 3

30 posts in this topic

Jestem na kupnie ale chyba kaĹźdemu przyda siÄ wÄtek na temat polerki lakieru.

1) POLERKA:

Na co patrzeÄ przy zakupie maszyny, jakie sÄ polecane modele, rodzaje, czego unikaÄ itp ?

2) AKCESORIA:

Jakich akcesoriĂłw potrzebujemy ?

3) PASTY:

Co polecacie ?

4) PRZYGOTOWANIE:

Jak i czym przygotowaÄ lakier przed polerkÄ lakieru ?

Jak i czym zamaskowaÄ/naprawiÄ ewentualne odpryski/ubytki ?

5) ZABEZPIECZENIE:

Jak i czym zabezpieczyÄ powierzchniÄ po polerce ?

Post dodany: [time]Maj 11, 2015, 11:34:[/time]

ZnalazĹem teĹź obszerny artykuĹ, niestety jest tak obszerny Ĺźe przysnÄĹem w 1/3 ;-)

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-obrotowej-autor-davekg-poradnik-detailing-world/

TrochÄ zgĹupiaĹem tam siedzÄc i czytajÄc bo wszÄdzie jako wzĂłr polecajÄ MakitÄ 9227CB

lub ostatecznie niewiele taĹszy Hitachi SP18VA jako zamiennik.

dobry temat ale obawiam siÄ, Ĺźe nie ma moĹźliwoĹci odpowiedzieÄ na te wszystkie pytania w skrĂłcie. Detaling to bardzo obszerna dziedzina motoryzacji....

kaĹźdy poczÄtkujÄcy chciaĹby siÄ wszystkiego dowiedzieÄ w duĹźym skrĂłcie, a kaĹźdy doĹwiadczony detailer nie jest w stanie tego opisaÄ w skrĂłcie....

ja mam polerke z Lidla, a kosmetykĂłw uĹźywam z Sonax'a dla zwykĹego dupowozu to wystarcza.

musisz przeryÄ forum kosmetykaaut.pl. Jest tam mnĂłstwo syfu i kaĹźdy poleca swĂłj produkt, ale jak sie przez to przekopiesz to dojdziesz co do czego i wybierzesz coĹ dla siebie :smile:

Ja poĹwiÄciĹem duĹźo czasu na czytanie i oglÄdanie filmikĂłw na YT. Polecam te angielskojÄzyczne. Jest mnĂłstwo ludzi ktĂłrzy pokazujÄ co i jak zrobiÄ krok po kroku... Jak nie znajdziesz to daj znaÄ, podrzuce ci jakieĹ ciekawe

Później jak juĹź bÄdziesz wiedziaĹ co z czym i jak to kupuj co potrzeba i do dzieĹa :D nie wszystko sie da opisaÄ, pokazaÄ i trzeba poprostu sprĂłbowaÄ samemu. Ja teĹź rok temu nie wiedziaĹem jak sie za to zabraÄ a teraz wĹaĹnie lece wiosennÄ korekte lakieru i jest sztos :naughty:

No wĹaĹnie, tylko przykĹadowo czÄĹÄ poleca polerke Graphite, po czym czytam dalej i okazuje siÄ Ĺźe ona jest do bani. Tak samo Lare.

Naciapane z bagaĹźnika...

ja kupilem swoja lare 21 urzywke w dobrej kasie jeszcze nagwarancji i jestem bardzo zadowolony,mala lekka poreczna,  na moj uĹźytek spoko, ale u wujasa na lakierni cisna same makity, ale czy do polerki 2 razy w roku + pare razy komus az taki drogi sprzet potrzebny?

Makita moĹźe i nie potrzebna ale nie chce teĹź kupiÄ chĹamu. Ten Lare 21 widze ze jest obrotowa, ma dobrÄ regulacjÄ obrotĂłw i dobrÄ moc.

Znajomy ma lare i juĹź 3 sezon ciĹnie ,wytrzymaĹa jest ,bo poĹźycza niekiedy innym takĹźe nie robi swojego auta tylko.Dla mnie bez sensu jest wydawaÄ +- 1000zĹ dla polerki  ktĂłrÄ uĹźyje siÄ 2 razy w roku.

Zgadzam siÄ, bez sensu. Tylko z nowych to wiÄkszoĹÄ juĹź rotacyjne.

Do rotacyjnej podobno trzeba troszkÄ doĹwiadczenia juĹź.

Do rotacyjnej podobno trzeba troszkÄ doĹwiadczenia juĹź.

No wĹaĹnie ponoÄ odwrotnie.

wlasnie chyba tak

wlasnie chyba tak

Ale uszkodziÄ niÄ lakier chyba trudniej z tego co czytaĹem.

wlasnie chyba tak

Ale uszkodziÄ niÄ lakier chyba trudniej z tego co czytaĹem.

+1

he? wlasnie rotacja szybciej zyebiesz lakier niz DA

Bierz rotacje, wiadomo jak sie uprzesz to lakier przypalisz ale jak robisz to z glowa to nic sie nie stanie,

pasty menzerna,rupes,scholl...

Chyba myĹlimy pojÄcia ale ok :-)

Chodzi o konkretne marki

To ja mam polerke einhell bt-po 1100e,nie jest to super sprzet ale dla siebie wystarcza,lekka poreczna

Uzywam past menzerna 500,4000

Pady firmy flexipads

Dziewczyny sĹuchajcie co Wam wujek powie :wink:

DualAction czyli polerka obrotowo-oscylacyjna to sprzÄt dobry do nakĹadania cleanerĂłw, nie do korekty. JeĹli chcecie usunÄÄ rysy z lakieru 15-letniego audi, to bez zastanowienia bierzcie zwykĹÄ rotacyjnÄ, bez strachu bo Ĺźeby przypaliÄ lakier trzeba byÄ nie lada zdolniachÄ :decayed:

Dziewczyny sĹuchajcie co Wam wujek powie :wink:

DualAction czyli polerka obrotowo-oscylacyjna to sprzÄt dobry do nakĹadania cleanerĂłw, nie do korekty. JeĹli chcecie usunÄÄ rysy z lakieru 15-letniego audi, to bez zastanowienia bierzcie zwykĹÄ rotacyjnÄ, bez strachu bo Ĺźeby przypaliÄ lakier trzeba byÄ nie lada zdolniachÄ :decayed:

A wujek to sĹyszaĹ o padach z mikrofibry?  DA do ciÄcia gorsza nie jest,  a wĹaĹnie widaÄ Ĺźe coraz wiÄcej osĂłb zajmujÄcych siÄ detailingiem przechodzi na da

WysĹane z mojego GT-I9305 przy uĹźyciu Tapatalka

A wujek to sĹyszaĹ o padach z mikrofibry? 

Wujek jest starej szkoĹy i bez futra do vaga nie podchodzi :decayed:

ja teĹź jestem za rotacjÄ i futrem ewentualnie twardym padem na poczÄtek i menzernÄ 500 > 2500 > 3000

Z doĹwiadczenia to powiem tyle Ĺźe lakier przypaliÄ to jest sztuka, chyba Ĺźe zderzaki lub listwy na drzwiach bo plastik nie odprowadza tak szybko ciepĹa. wystarczy zajechaÄ brzegiem pada bez pasty i moĹźna zrobiÄ chujĂłwkÄ w mig.

Bierz rotacjÄ i przeÄwicz na a3 bo najlepiej siÄ czĹowiek uczy na bĹÄdach  :decayed:

A i ja jestem zdecydowanie na tak dla graphite. ZrobiĹem juĹź parÄ aut i daje radÄ za tÄ kasÄ. a kupowaÄ larÄ za dwa razy wiÄkszy hajs nie chciaĹem bo wiedziaĹem Ĺźe czÄĹciej niĹź dwa razy do roku jej nie uĹźyje.

To ja juĹź tym bardziej zglupialem.

Panowie, mam okazjÄ kupiÄ MakitÄ 9227CB. Generalnie polecany sprzÄt i niby profesjonalny. PracowaĹ ktoĹ takim sprzÄtem? Warto to braÄ do garaĹźu?

Panowie polecicie jakieĹ qd do czarnego lakieru?? :smile:  Auto nawoskowane colli476 ;)

3 3

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.