Fejk rs4 tdi by szafa
1 1

526 posts in this topic

Mogłem i pewnie by tak było jak auto by samo jeździło, a tak laweta :/ 

4 godziny temu, szafa napisał:

W aucie sprzęgło zamontowane, okazało się że moje już i tak było na wykończeniu ;) Turbina na miejscu niestety sam nie umiem a warsztaty w okolicy nie chcą się podjąć montażu fmica :/ Dzwoniłem do CTR tuning termin połowa lipca, Frog racing początek września, Dynosoft się nie zajmuje takimi starymi autami :/ Kończy mi się urlop jak też pomysły, powoli żałuje że zachciało się mocy, mogłem kupić seryjnego ajm i już dawno bym śmigał autem :/ Jak tak dalej pójdzie pod górke auto idzie na części, mam to już w dupie :angry:

widze, że nie tylko ja trace cierpliwość do gruza :decayed:

4 godziny temu, szafa napisał:

Mogłem i pewnie by tak było jak auto by samo jeździło, a tak laweta :/ 

Dasz rade ja taki unfall miałem od czerwca zeszłego roku do kwietnia tego roku, ciagle awaria

Termin mam na środę, zobaczymy czy uda im się uruchomić auto potem będę dzwonić do Krzyśka po termin, mam nadzieje uda się zgrać to z moim urlopem, to przy okazji wpadną al-ki ;) 

Przy okazji jak auto stoi próbuję dokończyć pełen fis, i tu pytanie mam podłączone radio pod fis, ale nic się nie wyświetla, trzeba jeszcze jakieś kodowanie zmienić? Druga sprawa podłączyłem krańcówki drzwi jak w poradniku Soulmastera i wyświetlają mi sie wszystkie drzwi otwarte, gasną tylko drzwi kierowcy, kiedy zamkne otwarte drzwi czy to przód czy tył, reszta zostaje otwarta, zmiana kodowania wystarczy czy oznaka padniętych krańcówek??

Jak ktoś obeznany proszę o wskazówki czy tylko w 17 wpisuje 16140 czy 00140? i temat załatwiony, czy w 17 mam zrobić adaptację na kanale 60, poprzez wartość 01024? 

Ogarnięte, okazało się że trzeba było stare kable odciąć, a w poradniku Soulmastera pisało żeby się dopiąć ;)Przy okazji wyszło że 2 włoski się stykały przy wtyczce, poprawiłem i pokazuje wszystko. Dla wszystkich którzy będą dokładać fis, przy pociągnięciu kabli z szarej wtyczki piny 8, 9, 10 do kostki w słupku A przy nogach pasażera stare kable odcinamy i izolujemy, nowe odpowiednio łączymy z kostką, potem w zielonej kostce przy liczniku wyciągamy pin 1 i izolujemy. I cieszymy się z nowej funkcji w liczniku ;) Teraz zostało tylko wiązkę pod spryskiwacze pociągnąć ;)

21dbf17aee0e08937500956e627248c5.jpg

fd5bb32f29e859e016fe968e63e0f3bd.jpg

Po 5 latach fis kompletny ;)

Ja też nie mogę ogarnąć jakoś tego fisa a licznik od faziego już dawno leży na półce

Zabawa z krańcówkami jest przejebana, u mnie kolega 2 dni walczył, nic sie nie zgadzało z poradnikiem. Teraz jest wszystko ok, ale na odpalonym silniku mam pulsujace napiecie na oswietlenie główne w pozycji 0:facepalm:

U mnie jeszcze nie odpalalem auta takze nie wiem czy bedzie wszystko ok ;) mam nadzieje w tym tygodniu uda sie uruchomic fure, bo juz mi teskno a trzeba by wreszcie wrzucic lato ;)

szafa a jak puszczałeś piny z licznika 8,9,10. I jaka długość przewodu potrzebna?. Też muszę to zrobić u siebie bo po wymianie na licznik pełnego lifta tylko działają drzwi kierowcy 

Nie powiem Ci dokladnie, ja mialem kable z wiazki przednich szyb ;) w kazdym razie 1,5m bedzie az nadto ;)

spoko, dobrze wiedzieć, trzeba będzie tez to u siebie uruchomić:kox:

@szafa ty masz tylko program w tym AJM i osprzęt fabryka?

37 minut temu, jihaad napisał:

@szafa ty masz tylko program w tym AJM i osprzęt fabryka?

Tak było do czasu aż turbo powiedziało papa ;) 

A co włożyłeś? Program wyniszczył turbinę czy po prostu się zużyła?

Rozglądam się za AFN albo AJM, ale te 150 KM by było potrzebne i nie wiem który lepszy, a modzić mechanicznie mi się nie chce.

3 minuty temu, jihaad napisał:

Rozglądam się za AFN albo AJM, ale te 150 KM by było potrzebne i nie wiem który lepszy, a modzić mechanicznie mi się nie chce.

Powiem Ci tak 70 tys. na programie zrobiła, myślę że się poprostu zużyła ;) Teraz jest gtb 20, czekam aż ogarnę zderzak i umawiam sie na nowy program i wtryski ;) Ja bym szedł w ajm-a, bo po samym programie masz okolice 150km, chyba że awx-a wrzucić :)

jihaad likes this

4 minuty temu, jihaad napisał:

Ajm + turbo awx juz sprawnie sie odpycha.

Szafa teraz na gtb 2056 bodajze i sprzeglo jednomas graty turbo spaw. Tez mialem tak dzialac ale...

jihaad likes this

Duzo sie tu dzialo, ale nadrobione, u ciebie tak jak i u mnie drobne rude kwiatki wyskakuja, ale bede ogarnial dopiero jak zderzak na tyl wyrezam. Ogniska rdzy glownie z przodu na blotnikach przez nadmierne obnizanie i przycierki

Sendt fra min ALE-L21 med Tapatalk

O 28.05.2017 at 11:27, Kowi87 napisał:

Zabawa z krańcówkami jest przejebana, u mnie kolega 2 dni walczył, nic sie nie zgadzało z poradnikiem. Teraz jest wszystko ok, ale na odpalonym silniku mam pulsujace napiecie na oswietlenie główne w pozycji 0:facepalm:

Ostatnio zauważyłem że u mnie jest podobnie, po otwarciu drzwi pasażera czy z tyłu mruga oświetlenie, Jeśli nie uda się tego ogarnąć to wracam do serii.

Z innej beczki, wreszcie tematy mechaniczne udało się dograć, auto wystrojone ale z hamownią muszę poczekać do 6 września, jak zmienię koła, bo przy obecnym setupie na hamownie nie wjadę a drogowej nie idzie zamontować z powodu zbyt szerokich rantów ;) Podobno powinno być w okolicach 230hp, niestety wtryski są słabsze niż na początku się wydawało i ograniczają moc :/ W każdym razie powiem że myślałem że wrażenia będą lepsze jak na 200koni, także wszyscy co chcą taki setup najpierw poprosiłbym kogoś żeby się przejechać a potem decydował czy warto, bo hajs nie adekwatny do odczuć jakie przynajmniej ja mam w stosunku do obecnego setupu ;)

W każdym razie ostatnio wpadły poniższe części:

- Turbo GTB 2056,

- Sprzęgło 240mm obite kevlarem,

- Rura intercoolera z AVF-a,

- Mapsensor 4barowy,

- Sztywne koło,

- Wysprzęglik Sachs,

- Centralny intercooler,

- Wtryski AL,

- Zregenerowana pompa wspomagania,

- Zregenerowany rozrusznik,

- Usunięty katalizator wraz z środkowym tłumikiem (docelowo będą 2 przelotowe tłumiki),

- Wymieniony napinacz paska wielorowkowego,

- Olej Motul Specific z filtrami,

- Nowe silikonowe węże podciśnień,

- Usunięty egr,

- Zaciski przód + klocki ferodo premier,

- Akumulator SEBANG SMF 80Ah,

- Pompka spryskiwaczy,

- Nowe nakrętki do gwintu z stali utwardzonej.

Pozostało jeszcze poprawić intercooler bo jest mocno schowany oraz dojść do denerwujących stuków z lewego zacisku, wszystkie śruby dokręcone a zacisk dalej lekko luźny :/ oraz czasami z skrzyni (chyba) dochodzą dziwne dźwięki, objaw jest od wymiany sprzęgła i nie wiem czy to wina sztywnego koła czy może coś innego ale irytuje, dodatkowy objaw to w tym samym czasie zaczyna drżeć podłoga pod pedałami, auto sprawdzane i nikt nie wie co to może być, czyli czekam aż jebnie i wtedy się wymieni, może wtedy wpadnie skrzynia 6 ;) 

Borek likes this

Gdybys mial wybierac drugi raz nie poszedlbys w tak grube dlubanie mocy? Myslalem ze Twoja opinia posunie mnie do rzezbienia mojego ajma... 

Szczerze to chyba bym olal temat i szukal mocniejszego auta np. 3.0tdi, ale wstrzymaj sie do wykresu bo bedziemy jeszcze poprawiac i moze bedzie lepiej, w kazdym razie musze ustawic sie z qmplem i jego seryjnym ajm-em i sprawdzic organoleptycznie ;)

Mi poprostu lepiej jezdzilo sie na seryjnej turbinie z softem, tu nibya fajnie wstaje od 1900 ale jakos wtedy od poczatku bylo wow, tu jest poprawnie, napewnoblepiej ciagnie w wyzszym zakresie obrotow.

Ale masz to juz wystrojone?

Ale masz to juz wystrojone?

Tak, tylko nie ma jak sprawdzic ile wyszlo, po logach wychodzi w granicach 220-230.

Przejedź sie serią jak najszybciej:decayed:

Dziwne bo 220 w gnoju juz dobrze jedzie 

Borek likes this

Powiem tak po filmikach na necie myslalem ze odczucia beda lepsze ;)

20 minut temu, szafa napisał:

Powiem tak po filmikach na necie myslalem ze odczucia beda lepsze ;)

Jak sie rozpędzisz do 200 to poczujesz róznice, te turbiny potrafia zbierać sie jeszcze w porównaniu do awx czy brd które tylko już jadą