Kolejne B5 By Tobi, Less is more
2 2

69 posts in this topic

Uprzedzam, ze bedzie to mozolne i długie rozpoczęcie tematu :banan:
Po rozwaleniu ostatniej B5( pewnie pare osob widział na fanpage co sie stało, lub tutaj tez wrzucałem) przyszedł czas na coś nowego :)
Poszukania trwały w sumie miesiąc, i trwaly by jeszcze dłużej, gdyby nie fakt, ze trafiłem na tą audi :)
Przeszukałem wszystko co możliwe, w gre wchodziło również sciągniecie auta z zagranicy, i tak znalazłem tą szwajcarke :P
Poniżej pare fot jeszcze z aukcji:
859144b3dbb9.jpg
599e7fa0bc5e.jpg
a57d734ebb41.jpg
f1ed204b24bf.jpg
50d0b4ce27fd.jpg
068b83adc78c.jpg
5b77d952ef7e.jpg
4a062b91ec1f.jpg

SPOKOJNIE, RADIO W TEN SAM DZIEN BYŁO ZMIENIONE NA TO KTÓRE MIAŁEM W STAREJ B5 :D
Wiec tak, audi zostalo przywiezione ze szwajcari, gdzie szwajcar dbał o nią lepiej niż o własne jaja, żone, kochanke, kochanke numer dwa, itp.
Do końca czyli do 220 tys była serwisowana ( w serwisach audi do września 2007r, a później do końca w Garage Edelmann), jezdzona na full syntetyku, i takie tam duperele.
Wszystkie dokumenty, ksiązeczki, instrukcje, pierdylion faktur z serwisów, paragonów, wszystko szwajcar starannie sobie kolekcjonował( aż polubilem ten kraj), wiec podczas ogladania, jazdy próbnej itp odrazu wiedziałem, ze wracam z autem do domu.
Wyprodukowana w październiku 1999r, po czym wyjechała z salonu 29 grudnia 1999r
Silnik oczywiscie 1.8t APU, ośka niestety, ale nie można miec wszystkiego :)
Z wyposażenia, oprócz tego co ma kazdy polift w sumie to:
4 el szyby
Originalny xenon d2s, co za tym idzie spryski w zderzaku
Czarna podsufitka, czarny środek
pełen fis
tempomat
Pierdylion poduszek powietrznych.
Dobra, koniec z tym nudnym gadaniem, w audi zalałem nowy olej, valvoline maxlife 5w-40 pełen syntetyk, filtr oleju k&n z zaworem zapobiegającym startowi silnika bez smarowania( czy jakoś tak)
Z planów na auto:
Gwint -  tym razem bedzie static
Koło- 19 przód min 9j tył min 10 j
Moc++++++++++++++++++:kox: Ale z tym troche musze poczekać aż odkuje sie z kasą po tamtym rozwalonym aucie, oraz kupnie tego.
audi ma sportowe zawieszenie h&r, czerwone sprezyny, zaraz pójdą pod młotek, wiec gdyby ktoś chciał to zapraszam na priv :)
Teraz pare zdjęc już odemnie : 
d7af0f665bc8.jpg
adeadfbaa9fc.jpg
a19c6652a884.jpg

zdjęcia nie żyją :)

Już niby ogarnięte :P

ZicoPL likes this

Kolejne czarne B-pińć na Battalionie :decayed: Środek ma ciekawy kolorystycznie - pierwszy raz widzę takie połączenie i o dziwo zgrywa się to wszystko bardzo fajnie :D Działaj Panie! Powodzenia w modach! :decayed:

Łoo Dziod :)

4 godziny temu, Tobi napisał:

Koło- 19 przód min 9j tył min 10 j
Moc++++++++++++++++++:kox:

to nie idzie w parze :P

4 godziny temu, Tobi napisał:

ośka niestety

a to już wogóle tragedia :D

no środek ma fajny owszem :)

Troche przesadzilem z tymi plusami:) narazie chcialbym cos okolo220km zrobic, ale to jak odbije sie troche z kasa. Chwilowo priorytetem jest znalezienie gwintu i fajnego kola :P

Na poczatek szedlbym w OEM 19" ;) zadbane fajnie wygladaja

O Tobi fajna sztuka ! Środek jest rzeczywiście mało spotykany i dobrze to leży. :gwinty2_zpss6i4wgpw::static::kwfan:

Polift zawsze wygląda lepiej od przedlifta :D  gwintu szukasz a aira sprzedałeś ? Czy poszedł w pizdu w wypadku.

Aira trzymam znajomemu narazie, bo zapiera sie ze wezmie na dniach, ale jak nie wezmie to bedzie na sprzedaz:p jak narazie jaram sie static'iem, dlatego bedzie gwint :P

Kurde niezłe te stołki. Tak utrzymane czy obszywane na nowo?

Własnie dziwna sprawa, bo rozkodowałem sobie vin i niby tak wyjechało z fabryki :kox:
Dodatkowo, od poczatku bylo podejrzewane, ze audi ma cos pogrzebane  jeśli chodzi o moc, dziś "ustawiłem" sie z znajomym który w tym momencie ma ok. 210 km i o dziwo okazało sie, ze minimalnie odchodzi jego audi,  wiec moja w tym momencie ma zdecydowanie wiecej niż seria,  moze ok 190 km.
Ale to sie okaże jak pojedzie na hamownie, bo to jest w tym momencie tylko "gdybanie" :)

Logi 115 i 118, masz doładowanie, jak będzie wiecej niż 1600mbar to masz program

Na powrocie z Wwa jechaliśmy z podpiętym kompem.
Pokazywało 1750 atmosferycznego w dolocie, wiec odejmujac ciśnienie panujące na zewnatrz ok. 1000, wychodzi 0,7 prawie 0,8 bara w szczycie.

No wiec masz jakiegos softa delikatnego

Szwajcaria z jakiegoś powodu często jest źródłem delikatnie porobionych aut. Legendy mówią, że nawet z fabryki auta na SUI wyjeżdżały mocniejsze/lepiej doposażone, ale to tylko gdybanie

O 13.02.2017 at 11:24, SgtR napisał:

Szwajcaria z jakiegoś powodu często jest źródłem delikatnie porobionych aut. Legendy mówią, że nawet z fabryki auta na SUI wyjeżdżały mocniejsze/lepiej doposażone, ale to tylko gdybanie

Też o tym myslałem, chociazby 4 el szyby, gdzie znaleśc polifta 1.8t z 4 el szybami to naprawde cięzki temat+środek, tempomat, pełen fis, xenon, multum dupereli.

O 13.02.2017 at 11:31, Tobi napisał:

Też o tym myslałem, chociazby 4 el szyby, gdzie znaleśc polifta 1.8t z 4 el szybami to naprawde cięzki temat+środek, tempomat, pełen fis, multum dupereli.

Poza tym gro S/RS w Polsce miało wcześniej CH na zderzakach ;) To dobre źródło porządnych samochodów

Mam fajne 19" na handel :grin:

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, prezesik18 napisał:

Mam fajne 19" na handel :grin:

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Dobra promocja dźwignią handlu :naughty:

9 godzin temu, GorylTST napisał:

Dobra promocja dźwignią handlu :naughty:

Ta, albo typowa sytuacja jak ktoś wrzuca zdjęcia auta po dzwonie: "Jezu stary, współczuję strasznie... ile za felgi?" :decayed:

9 minut temu, SgtR napisał:

Ta, albo typowa sytuacja jak ktoś wrzuca zdjęcia auta po dzwonie: "Jezu stary, współczuję strasznie... ile za felgi?" :decayed:

Miałem tak podczas wypadku :V
Jakieś sebixy sobie jechali jak pakowalismy tamtą audi na laweete po wypadku i pytanie, Panie, a ile za te felgi ? 

Mały up w temacie, udało mi sie dorwać rolke, która mi sie od zawsze podobała :P
Koło od mercedesa amg 19x 2x8,5 2x9,5, teraz poszukiwanie opon przód i tył 215-35-19.
Felgi kupiłem w takim sobie stanie, ale za to za spoko kase, w tygodniu idą do odnowienia, kolor nie bedzie zmieniany :)
Zobaczymy jak zejdzie w dół, ułoży sie ile dystansu bedzie potrzebne, na obecną chwile tak sobie to przymierzyłem :P
a z innych newsów, to air zmienił własciciela, tzn poszedł do Slepego :P
a7832dd3bccb.jpg
54ad99cd5baa.jpg

TYŁ:
5f2c79bd149b.jpg
PRZÓD:
885038b08a89.jpg

Fajne spodnie :kox: new jorker? 😉

Haha, chyba tak :decayed: