B5 event
 

sylwiasty

Members
 • Content count

  269
 • Joined

 • Last visited

About sylwiasty

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 04/14/77

Profile Information

 • Gender Male

Converted

 • Imię Sylwester
 • Lokalizacja Suwałki
 • Model A4 B5
 • Nadwozie Avant
 • Silnik 1.8 T
 • Napęd Quattro
 • Skrzynia Manual
 • Paliwo PB + LPG
 1. Montaż progów z S4 B5 do A4 B5

  Witam. U mnie też właśnie progi S4 siadły na aucie. Ja u siebie montuję dolne listwy z S4 ale w progach miałem obcięte te górne uszy, na których montuje się te listewki. Ale trochę pokombinowałem i dorobiłem uchwyty lepsze niż ori. Wczoraj zamontowałem tylko na przednich błotnikach, na tylnych zamontuję na koniec, żeby dopasować wysokość z listewkami na drzwiach (czeka mnie Jeszce przekładka drzwi na poliftowe). Dorobiłem też dolne uchwyty - oryginalne są dosyć drogie jak na kawałek kątownika z kilkoma śrubkami, na dodatek w moich progach uszy do zamontowania na oryginalnych uchwytach były mocno zmęczone i w większości połamane. Do zrobienia uchwytów wykorzystałem kątownik aluminiowy. Z tyłu dałem 20x10mm a z przodu 15x15mm ale śmiało można było dać 15x15mm też z tyłu. Kątownik zamontowałem do nakładek za pomocą nitów 4mm a od spodu dałem podkładki. Uchwyty przykręciłem do podwozia za pomocą śrubek 4mm z nierdzewki. Miejsca wywierconych otworów zabezpieczyłem masą wygłuszającą Boll, jeszcze na koniec zamażę tą masą resztę połączeń żeby woda nie podchodziła. Listwę z rzepami zamocowałem za pomocą nitów, miejsca wiercenia otworów w progu zabezpieczyłem przed montażem za pomocą ocynku w sprayu oraz dałem kawałki taśmy dwustronnie klejącej do montażu luster - odporna na wilgoć. Poniżej kilka fotek jak to wygląda u mnie - prace jeszcze w trakcie więc efekt finalny pokażę trochę później. Szczelinę miedzy progiem a nakładką na przednim błotnikiem docelowo wypełnię masa klejąco-uszczelniającą, estetycznie obrobię i na koniec pomaluję "fugę" w kolor. Kątownik na nakładkach: Progi zamontowane: Przygotowanie listewek do montażu: Uchwyty do listewek na błotnikach przednich: A tu już listewki na błotnikach: Listewka na prawym błotniku trochę slabie przylega do błotnika bo błotnik był kiedyś robiony na dole i nie ma oryginalnego kształtu - ale trochę doszlifowałem listewkę pilnikiem i nie jest najgorzej.
 2. Błędy forum

  Czorny jakiś czas temu wyłączyłeś mi wszystkie powiadomienia ale nadal przychodzą, jak ktoś skrobnie PW do mnie. Sprawdziłem w profilu - mam wyłączone wszystkie powiadomienia a i tak przychodzą. Sprawdź, czy coś się nie posypało.
 3. listwy progowe b5 laminat-lista chętnych

  Bo może zagląda tu na forum i zauważył, że jest zainteresowanie więc "skorygował" cenę.
 4. Filmy godne polecenia

  Też byłem i dawno tak się nie uśmiałem.
 5. Potrzebny elektryk

  A jaki widzisz problem w tym, żeby przyciski opisać? Wystarczy kawałek taśmy na jednym klawiszu, który oznacza np. włączenie na stałe. Ewentualnie dajesz dwa oddzielne włączniki w ramce.
 6. Potrzebny elektryk

  Witam. Najprościej zrobić to na włączniku dwu klawiszowym. Wyjście z jednego przycisku podłączasz tak, żeby po załączeniu lampa działa w trybie "czujki ruchu". Drugi przycisk podłączasz tak, ze przewód z niego musi dochodzić do lampy i być podłączony na wyjściu z czujki do samej lampy. Zara poszukam jakiegoś zdjęcia w googlu z kostką zaciskową lampy z czujką ruchu i wrzucę tutaj.
 7. Takie tam czerwone :)

  Witam. Musieli Ci coĹ Ĺşle dobraÄ ten zbiorniczek. Jak chyba w tamtym roku kupowaĹem i zapĹaciĹem coĹ ok. 50 zeta za podrĂłbkÄ. Korek pasowaĹ z ori. Jedyna róşnica to krĂłÄce do podĹÄczenia wÄĹźykĂłw sÄ tylko plastikowe a nie tak jak w ori, Ĺźe majÄ zatopione rurki. Ale daje radÄ, waĹźne Ĺźe czysti i przejrzysty.
 8. alu 16" hebel 320

  Te podchodzÄ: WidziaĹem eskÄ na nich.
 9. A4 B5 1.8T Quattro Avant

  MaĹa aktualizacja - na pokĹadzie zawitaĹa w koĹcu roleta pionowa tzw. siatka (po 3 latach leĹźakowania w garaĹźu ).
 10. Dom czy mieszkanie? Odwieczne pytanie

  Po tygodniu zawracania Ci gĹowy byĹ dopĹacaĹ abym wracaĹ pod KrakĂłw ;-) MaĹo rezaczy w okolicy wiÄc daĹbym rade Na jakie czĹowiek moĹźe pĂłjĹÄ ustÄpstwa jak chodzi o pasjÄ i hobby.
 11. Jeszcze wunderbaum na lustro i bÄdzie kox.
 12. Nie wiem, czy odwaĹźÄ siÄ dĹubaÄ we sadzie swojego licznika - szkoda by byĹo go uwaliÄ. Mam pomysĹ jak ogarnÄÄ podĹwietlenie po kluczyku z uĹźyciem 2 diod krzemowych. Po zapĹonie wĹÄczaĹo by siÄ podĹwietlenie caĹego licznika.
 13. Witam. Rozumiem, Ĺźe w starym liczniku z zegarkiem analogowym to nie zabangla?
 14. Polifty majÄ halogeny w zderzaku. MoĹźesz nie kupowaÄ - po prostu nie podĹÄczasz, ewentualnie montujesz z polifta w zderzak przedliftowy. Na A4klub byĹ nawet tutorial co i jak.
 15. Witam. PomyĹlaĹem, Ĺźe przyda siÄ taki watek w ktĂłrym bÄdzie moĹźna zarzuciÄ linkiem do instrukcji w pdf itp bo nie zawsze pod rÄkÄ jest Etka. Na poczÄtek pdf'y z zawieszeniem przĂłd i tyĹ (quattro) z Etki. Zawieszenie A4 przĂłd: http://sendfile.pl/pokaz/331398---wDyg.html Momenty dokrÄcania (przĂłd): http://sendfile.pl/pokaz/331401---C8pK.html Zawieszenie A4 tyĹ (quattro): http://sendfile.pl/pokaz/331399---qmg1.html http://sendfile.pl/pokaz/331400---dyQ0.html http://sendfile.pl/pokaz/331402---jhg9.html ProĹba do Admina - moĹźe warto podwiesiÄ? Post dodany: [time]KwiecieĹ 28, 2015, 08:15:[/time] Silnik 1.8, 1.8T - rozrzÄd, pompa wody, uszczelnienia itp: http://sendfile.pl/pokaz/331410---jJFR.html http://sendfile.pl/pokaz/331411---EoDr.html http://sendfile.pl/pokaz/331412---Xa10.html http://sendfile.pl/pokaz/331413---tKrU.html http://sendfile.pl/pokaz/331414---RoFW.html http://sendfile.pl/pokaz/331415---N9zc.html Progi S4 oraz listwy progowe i zewnÄtrzne: Elementy skĹadowe do progĂłw S4: http://sendfile.pl/pokaz/331532---ISUA.html Listwy zewnÄtrzne i wewnÄtrzne: http://sendfile.pl/pokaz/331533---0udb.html